Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu była miejscem uroczystej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (3 maja br.), podczas której Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla.
Grono gości, którzy pospieszyli na Wzgórze Zamkowe w Przemyślu, aby złożyć gratulacje M. Kuchcińskiemu było bardzo zacne[paywall]. Posłowie, władze wojewódzkie na czele z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, władze miejskie, przemyscy radni, przedstawiciele sąsiednich samorządów lokalnych.
Obecny był prof. Henryk Gapski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który podczas swojego wykładu mówił o parlamentaryzmie Rzeczypospolitej Polskiej. Nie było na sali natomiast posła M. Rząsy i radnych Platformy Obywatelskiej, którzy nim z niej wyszli, wręczyli Marszałkowi Sejmu RP konstytucję...

fot.Mariusz Godos
– Suweren, naród, w przeważającej części ufa jednak panu i pańskiemu obozowi politycznemu. Nie im – powiedział m.in. w laudacji na cześć Marka Kuchcińskiego były poseł i senator Jan Musiał. Znamienne słowa, tak „popularne” dzisiaj – my i oni...
Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla M. Kuchciński odebrał z rąk prezydenta miasta Roberta Chomy i przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusława Zaleszczyka. – Ten tytuł traktuję jako zobowiązanie do dalszej pracy dla dobra Polski, Podkarpacia, Przemyśla. Przyjmuję to wyróżnienie jako wyróżnienie dla całego środowiska, z którym współpracowaliśmy, z którym próbujemy naprawiać Polskę na każdym możliwym poziomie. Dążymy do wzmocnienia roli Przemyśla i Ziemi Przemyskiej. Potrzebuje sporo do wyrównania poziomu życia, własnej strategii. Europa Karpat powinna dać impuls. Via Carpatia to pierwszy krok. To jedna z głównych arterii komunikacyjnych łączących północ Europy z południem kontynentu, aż po Turcję. Arteria, która będzie przebiegać tuż obok nas. Z tą inwestycją wiążą się inne, nad którymi pracujemy, na przykład nowe przejścia graniczne, drogowe i kolejowe w Malhowicach. Przemyśl ma wciąż wielki potencjał. Cały czas działamy z władzami miasta i województwa. Ostatnim przykładem jest plan włączenia Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej do sieci muzeów współprowadzonych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz marszałka województwa. Chciałbym poinformować również, że od kilkunastu miesięcy pracujemy nad powołaniem w Przemyślu kolejnej instytucji o charakterze międzynarodowym pod nazwą „Europa Karpat”. Miałaby się zajmować nie tylko rozwojem tej ziemi, ale całej naszej części Europy. Nie zapominamy o znaczącej roli miasta – zapewnił M. Kuchciński. Potem Marszałek Sejmu RP odebrał naręcza kwiatów i dary składane przez kolejne delegacje. Było ich multum...
Uroczysta sesja była także okazją do wręczenia Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla. Otrzymał ją Piotr Jop z Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Na finał odbył się występ artystyczny uczniów Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."...z którym próbujemy naprawiać Polskę na każdym możliwym poziomie..." - to kłamstwo! Psujecie a nie naprawiacie!"...były poseł i senator Jan Musiał..." - iście, bardzo zacny laudator.
Władza i kasa to nieodłączne atrybuty "dojnej zmiany". Towarzysze- Nomenklatura partyjna jedynie słusznej partii uwłaszczyła się na państwie i dawno już w swojej bezczelności przegoniła nieboszczkę PZPR. Dawni towarzysze PZPR to ubodzy krewni obecnych towarzyszy "dojnej zmiany" Pycha,buta i arogancja kroczą przed upadkiem.
Życie niektórych partyjniaków to dramat w trzech aktach. 1- akt urodzenia 2- akt ślubu i 3- akt wyjątkowego lizusostwa.
Obawiam się, że ten upadek będzie bardzo bolesny dla nich.Tyle że normalni ludzie znowu będą musieli kosztem wyrzeczeń naprawiać wiele lat to co pislamiści zepsuli.
a co z tą obietnicą i zapewnieniem ? https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy
Co ten facet gada , nb y uczony a fragment wypowiedzi jakis dziwny , coś czego nie rozumiem. Na jakiej podstawie ten Musiał twierdzi że naród , suweren ufa Kuchcińskiemu itej dziwaczne zmianie oczywiści najgorszej jaka mogła spotkać nasz kraj. Co ten face twyprawia w tym sejmie to jedna wielka komedia i wstyd dla naszej mieściny i Polski . Gdy prowadzi obrady to albo nieustanne awantury albo salwy śmiechu oczywiście ze sposobu prowadzenia obrad przez Wielkiego Marszałka Koronnego. Gratuluję przemyskiej "wadzy" nadania temu człowiekowi tego honorowego tytułu , zrównanie i postawienie w jednym szeregu z Papieżem Janem Pawłem II i profesorem Zbigniewem Brzezińskim . No cóż można i tak postawić swoje interesiki przed ambicja i honorem. Zobaczymy że jeszcze będą sami się z tej decyzji śmiali i wstydzili jak ja dzisiaj przed telewizorem kiedy w sejmie oczywiście w nocy głosowano kolejny funkcji marszałka . No cóż tylko gratulować za sposób rozsławiania Przemyśla w kraju i za granicą.
Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE błazny oszuści i złodzieje.Żrą się w korycie :https://wiadomosci.onet.pl/kraj/macierewicz-misiewicz-jest-w-sposob-nieuczciwy-atakowany/2sllvh6
Szanowany obywatel a naprawdę gnida z dupą na boku
Poważnie? A taki święty -prawie konsekrowany.
to nie pis jest mocny to opozycja jest słaba , tak naprawdę pis wymarzył sobie taką opozycję, kod i różne feministyczne stowarzyszenia które nic nie potrafią wymyśleć tylko ujadać jak małe pieski, z takim podejściem do sprawy pis rządzić będzie oj długo, długo...
Panie Kuchcinski siadadaj pan obok Szwejka na ławeczce i nie rób pan publiki.Przecież pan sam nie wierzy w to co mówi.
Chyba precz z neokomuną!!! Pogoń LWÓW!!!!
A tak, tak... neokomuna.... to dobre określenie. Brawo za trafność!
żenada i neokomuna w jednym.
"...z którym próbujemy naprawiać Polskę na każdym możliwym poziomie..." - to kłamstwo! Psujecie a nie naprawiacie!"...były poseł i senator Jan Musiał..." - iście, bardzo zacny laudator.
Władza i kasa to nieodłączne atrybuty "dojnej zmiany". Towarzysze- Nomenklatura partyjna jedynie słusznej partii uwłaszczyła się na państwie i dawno już w swojej bezczelności przegoniła nieboszczkę PZPR. Dawni towarzysze PZPR to ubodzy krewni obecnych towarzyszy "dojnej zmiany" Pycha,buta i arogancja kroczą przed upadkiem.