„Jako niespełna pięcioipółletni brzdąc nie raz, nie dwa snułem marzenia o podróżach w nieznane krainy” – to pierwsze zdanie dyktanda, którego trudnościom musieli sprostać uczestnicy pojedynków o laur Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2019. Ortograficzne potyczki odbyły się 26 lutego w lubaczowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Konkurs, oprócz biblioteki im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, a honorowym patronatem wydarzenie objął Krzysztof Szpyt – burmistrz miasta Lubaczowa oraz Zenon Swatek – starosta powiatu lubaczowskiego[paywall] . Do tegorocznej edycji lubaczowskich potyczek ortograficznych zgłosiło się 28 osób – 11 z nich zostało zakwalifikowanych do kategorii do 25 lat, zaś 17 uczestników rywalizowało w kategorii powyżej 25 lat. Pretendenci do tytułu mistrza ortografii napisali dyktando opracowane przez prof. Jerzego Podrackiego z Uniwersytetu Warszawskiego. W kategorii powyżej 25 lat najlepiej z tekstem poradziła sobie Elżbieta Snopkowska , a wśród młodszych uczestników Przemysław Mazepa. Oprócz lauru mistrza jury konkursowe przyznało tytułu wicemistrzowskie. W kategorii powyżej 25 lat otrzymali je Karolina Woźna i Rafał Maciejko, zaś w kategorii do 25 lat wicemistrzami zostały Maja Kornaga i Magdalena Huk. Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne, książkę 100 polskich patriotów oraz pamiątkowe statuetki wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach. Fundatorami nagród byli organizatorzy wydarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze