Reklama

Masakra, a nie pielęgnacja

02/04/2019 07:53

– W Przemyślu nie bywam często, gdyż od jakiegoś czasu przebywam poza rodzinnym miastem. Jednak za każdym razem, kiedy je odwiedzam, ogromnie przeżywam widok „wykastrowanych” drzew. Celowo używam takiego określenia, bo kikuty drzew rzucają się w oczy i w Rynku, i na osiedlach. W mieście wycina się coraz więcej zieleni, a wiele drzew „pielęgnuje” w koszmarny sposób, zostawiając jedynie badyle.

Odnoszę nieraz wrażenie, że odbywa się to na zasadzie „chłop żywemu nie przepuści”. Lata mamy coraz gorętsze, zanieczyszczenie powietrze w mieście coraz większe, a w kwestii miejskiej zieleni panuje jakaś mania prześladowcza. Wszystko się tnie, masakrując korony. A te – według mnie – wymagają jedynie lekkiego „prześwietlenia”, a nie ogołocenia. Dziwi mnie, że w Przemyślu tak chętnie pozbywa się drzew, bo przecież wcale nie mamy ich w nadmiarze. Z podobną praktyką nie spotkałam się w mieście, w którym mieszkam obecnie. Tu nikomu nie przeszkadza drzewo, którego liście wchodzą do okien.
Czytelniczka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-04-02 15:20:17

    Żart redakcji z Bakunem na poziomie III klasy szkoły podstawowej 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Twój nick - niezalogowany 2019-04-02 17:01:11

    Wrażenia estetyczne dominują nad wiedzą o fizjologii drzew, uwarunkowaniach środowiskowych, warunkach otoczenia i naukowych poglądach w dziedzinie arborystyki, stąd też ocena w stylu "masakra". Oczywiście Ci, którzy wyrażają takie opinie nie "przycinają" żadnej rośliny i pozwalają na jej rozwój bez żadnych ograniczeń. A poza tym, może by tak dziennikarze trochę "łyknęli" wiedzy w tym zakresie, zamiast rozbić z tego powodu sensację. Brakuje jedynie informacji, że ci co tak tną to oczywiście zgarniają olbrzymią kasę, a drewno sprzedają Chińczykom, którzy z niego robią leki sprzedawane za grube miliony. Mamy XXI wiek, a wiedza z czasów średniowiecza. Zaraz pojawi się fachowiec, który uzna, że drzewa mają duszę i to jest eksterminacja. Brak mi słów. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-04-03 17:25:26

    Twoja  zawiła wypowiedż / sugerująca , tylko sugerująca , aspiracje  intelektualne ,  nie  ma sensu . Autor  napisał prawdę o  traktowaniu drzew  w mieście i to jest prawda. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama