Arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, wręczył medale „Pro Ecclesia Premisliensi”. Otrzymały je osoby świeckie świadczące pomoc archidiecezji przemyskiej w różnych obszarach jej działania.
Dyplom wraz z medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” przyznane zostały na wniosek duszpasterzy, decyzją kapituły, w skład której wchodzą prepozyci 5 kapituł istniejących w archidiecezji przemyskiej. Medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” odznaczeni zostali[paywall]: Wiesław Pałka, z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, Bronisława i Bronisław Chomowie z parafii pw. MB Zbaraskiej w Prałkowcach, Marta Muszyńska z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, Janina Fudali z parafii pw. św. Józefa w Rogóżnie, Stanisław Krawiec z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie, Józef Matusz z parafii pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu, Roman Obłój z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach, Józef Olejko z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, Mieczysław Siuśta z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie i Michalina Stachura z parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu.
Uhonorowanie wymienionych to wyraz wdzięczności metropolity, biskupów pomocniczych, kapłanów oraz wiernych dla osób, które swoją postawą, działalnością, dziełami apostolskimi czy poprzez inne działania, a nade wszystko poprzez świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła godnie reprezentują swoje parafie i archidiecezję, pracują dla ich dobra i pożytku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze