Reklama

Medale od metropolity dla świeckich

04/04/2018 11:30

Arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, wręczył medale „Pro Ecclesia Premisliensi”. Otrzymały je osoby świeckie świadczące pomoc archidiecezji przemyskiej w różnych obszarach jej działania.

Dyplom wraz z medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” przyznane zostały na wniosek duszpasterzy, decyzją kapituły, w skład której wchodzą prepozyci 5 kapituł istniejących w archidiecezji przemyskiej. Medalem „Pro Ecclesia Premisliensi” odznaczeni zostali[paywall]: Wiesław Pałka, z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, Bronisława i Bronisław Chomowie z parafii pw. MB Zbaraskiej w Prałkowcach, Marta Muszyńska z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, Janina Fudali z parafii pw. św. Józefa w Rogóżnie, Stanisław Krawiec z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie, Józef Matusz z parafii pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu, Roman Obłój z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach, Józef Olejko z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, Mieczysław Siuśta z parafii pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie i  Michalina Stachura z parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu.

Uhonorowanie wymienionych to wyraz wdzięczności metropolity, biskupów pomocniczych, kapłanów oraz wiernych dla osób, które swoją postawą, działalnością, dziełami apostolskimi czy poprzez inne działania, a nade wszystko poprzez świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła godnie reprezentują swoje parafie i archidiecezję, pracują dla ich dobra i pożytku.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama