Lutowe zebranie sprawozdawcze członków OSP Dubiecko było okazją do przyjęcia w szeregi jednostki nowych członków, uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz złożenia podziękowań wobec wszystkich zaangażowanych w remont sali, kuchni i łazienek tutejszej strażnicy, który był możliwy dzięki finansowemu wsparciu samorządu miasta i gminy Dubiecko.
Dubiecka OSP to w tej chwili 61 strażaków. W tym gronie jest 16 pań. Wydarzenie zorganizowane w siedzibie OSP było okazją do podsumowania pracy jednostki.
Ubiegłoroczny bilans to: 90 akcji ratunkowych i 31 innych działań. W gronie druhów pojawiło się też troje nowych. Uroczyste ślubowanie złożyli tego dnia: Marta Sowa, Artur Zabłocki i Janusz Dudycz.
Tego typu spotkania są zwykle okazją do wyróżnienia najbardziej zaangażowanych i najdłużej służących w jednostce. W tym wypadku wręczono 5 medali, w tym – co podkreślił komendant gminny Jarosław Sura – jedno z wyższych odznaczeń, czyli[paywall] Medal honorowy im. Bolesława Chomicza. Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP uhonorowało nim druha Franciszka Sowę. Ponadto złotym medalem wyróżnieni zostali dh Witold Karpiński, dh Jarosław Sura i dh Bogusław Norek, srebrnym – dh Grzegorz Galej oraz dh Mateusz Koczenasz i brązowym – dh Krzysztof Sowa. Natomiast odznaki „Strażak wzorowy” wpięto w klapy druhów: Konrada Czecha, Jarosława Skubisza, Piotra Makuszaka i Dominika Binko.
Osobnymi odznaczeniami wyróżniono też druhów, którzy z jednostką związani są już pół wieku, jak i tych, którzy mają na koncie krótszy staż. Osobne laury odebrali zaangażowani w działalność krwiodawczą, w ramach działającego przy OSP Dubiecko Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei”.
To Maciej Rempel mający na koncie 18 litrów oddanej krwi oraz Witold Karpiński, którego bilans to 19,35 litrów tego cennego daru. Obaj wyróżnieni zostali Złotą odznaką honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”. Z kolei Małgorzata Sowa (5,85 l) i Marta Szpindor (7,95 l) odebrali Brązową odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”.
Przy okazji wyróżnień skupieni w Klubie HDK PCK „Kropla Nadziei” zaprosili też na pierwszą edycję akcji krwiodawstwa „Strażacka kropla krwi”, zaplanowaną na 12 marca. W remizie OSP w Dubiecku będzie możliwość podzielenia się tego dnia cennym darem życia.
Podczas uroczystości strażacy oficjalnie podziękowali też Radzie Miasta i Gminy Dubiecko oraz burmistrzowi Jackowi Grzegorzakowi za zrozumienie potrzeby wyremontowania sali i pomieszczeń pomocniczych z przeznaczeniem dla członków tutejszej OSP, mieszczących się w budynku przy Strażackiej 1.
Lista wyróżnionych podziękowaniami za wkład w realizację tej inwestycji była bardzo długa, nie sposób wymienić ich wszystkich, ale warto podkreślić, że ogrom prac w remont obiektu włożyli sami druhowie. Jak zaznaczył naczelnik OSP w Dubiecku, to dzięki ich wysiłkom udało się doprowadzić do zakończenia pierwszego etapu prac remontowych remizy.
Odznakę za wysługę lat otrzymali:
dh Franciszek Sowa (50 lat), dh Piotr Ciurkiewicz (40 lat), dh Marcin Bal, dh Kazimierz Norek, dh Maciej Rempel, dh Grzegorz Sura (30 lat), dh Beata Norek, dh Agata Guja, dh Krzysztof Ibowicz, dh Wojciech Pinda (25 lat), dh Agata Guja (20 lat), dh Dorota Koczenasz, dh Sebastian Kaszycki (15 lat), dh Krzysztof Sowa, dh Paweł Koczenasz (10 lat), dh Małgorzata Sowa, dh Joanna Koczenasz, dh Mariola Koczenasz, dh Konrad Czech, dh Dominik Binko (5 lat).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze