Reklama

Medalodajny start przemyskich alpejczyków amatorów

Znakomite warunki śniegowe towarzyszyły, rozegranym na stoku stacji narciarskiej Słotwiny Ski w Krynicy Zdroju, XXIII finałom Mistrzostw Polski Amatorów „Family Cup” w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Znakomicie – pod okiem kapitana Roberta Kazimira – zaprezentowali się w nich reprezentanci Przemyśla, zdobywając wór medali, w tym aż pięć tytułów amatorskiego mistrza Polski!

Na dwóch wspaniale przygotowanych trasach przeprowadzono po dwa przejazdy slalomu giganta. Na starcie zameldowało się 92 zawodników w narciarstwie alpejskim oraz 24 snowboardzistów. Znakomitą większość, bo aż 33 narciarzy i 6 snowboardzistów stanowiła reprezentacja województwa podkarpackiego. Przemyśl reprezentowany był przez 26 narciarzy oraz 3 snowboardzistów.

Liczna reprezentacja Podkarpacia jak zwykle nie zawiodła. Nie zawiedli przede wszystkim nestorzy przemyskiego narciarstwa – Zygmunt Bobko i Józef Gudzelak, którzy obok młodzieży: Zofii Kuligowskiej, Jerzego Kuligowskiego i Jakuba Grędy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Srebrne medale z Krynicy Zdroju przywieźli: Zuzanna Gręda, Paweł Gibalewicz, Gabriel Grzegorzak, Stanisław Stachów i Oliwia Kuligowska, zaś brązowe: Agata Gręda, Damian Semp, Małgorzata Kuligowska, Krzysztof Szybiak (Jarosław), Adolf Kunkiewicz, Norbert Barczak i Grzegorz Gibalewicz.

Reklama

Na 4. miejscu, tak nielubianym przez wszystkich sportowców, uplasowali się: Małgorzata Fałta, Magdalena Fałta, Marek Szymański, Gracjan Grochowicz i Michał Sienkiewicz. 5. lokatę zajęli: Kuba Barczak, Maciej Kuligowski jr., Aleksandra Goławska, 7. miejsce – Bartłomiej Barczak, 8. – Leszek Grzegorzak i Robert Michalcewicz. Niestety, przykrej kontuzji w trakcie zawodów (złamana noga) uległa Joanna Franków, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W kategorii rodzinnej 3. miejsce wywalczyła rodzina Barczaków, 4. – Kuligowskich.

Warto dodać, że zawodnicy z Podkarpacia startowali także w Pucharze Polski „Family Cup”, także zajmując kilka eksponowanych lokat.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zori - niezalogowany 2018-03-20 20:20:17

    To jest pralnia pieniedzy i naciaganie naiwnych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Narciarz - niezalogowany 2018-03-21 09:50:27

    Gratulacje dla dzieciaków i rodziców. Brawo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama