Znakomite warunki śniegowe towarzyszyły, rozegranym na stoku stacji narciarskiej Słotwiny Ski w Krynicy Zdroju, XXIII finałom Mistrzostw Polski Amatorów „Family Cup” w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Znakomicie – pod okiem kapitana Roberta Kazimira – zaprezentowali się w nich reprezentanci Przemyśla, zdobywając wór medali, w tym aż pięć tytułów amatorskiego mistrza Polski!
Na dwóch wspaniale przygotowanych trasach przeprowadzono po dwa przejazdy slalomu giganta. Na starcie zameldowało się 92 zawodników w narciarstwie alpejskim oraz 24 snowboardzistów. Znakomitą większość, bo aż 33 narciarzy i 6 snowboardzistów stanowiła reprezentacja województwa podkarpackiego. Przemyśl reprezentowany był przez 26 narciarzy oraz 3 snowboardzistów.
Liczna reprezentacja Podkarpacia jak zwykle nie zawiodła. Nie zawiedli przede wszystkim nestorzy przemyskiego narciarstwa – Zygmunt Bobko i Józef Gudzelak, którzy obok młodzieży: Zofii Kuligowskiej, Jerzego Kuligowskiego i Jakuba Grędy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Srebrne medale z Krynicy Zdroju przywieźli: Zuzanna Gręda, Paweł Gibalewicz, Gabriel Grzegorzak, Stanisław Stachów i Oliwia Kuligowska, zaś brązowe: Agata Gręda, Damian Semp, Małgorzata Kuligowska, Krzysztof Szybiak (Jarosław), Adolf Kunkiewicz, Norbert Barczak i Grzegorz Gibalewicz.
Na 4. miejscu, tak nielubianym przez wszystkich sportowców, uplasowali się: Małgorzata Fałta, Magdalena Fałta, Marek Szymański, Gracjan Grochowicz i Michał Sienkiewicz. 5. lokatę zajęli: Kuba Barczak, Maciej Kuligowski jr., Aleksandra Goławska, 7. miejsce – Bartłomiej Barczak, 8. – Leszek Grzegorzak i Robert Michalcewicz. Niestety, przykrej kontuzji w trakcie zawodów (złamana noga) uległa Joanna Franków, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W kategorii rodzinnej 3. miejsce wywalczyła rodzina Barczaków, 4. – Kuligowskich.
Warto dodać, że zawodnicy z Podkarpacia startowali także w Pucharze Polski „Family Cup”, także zajmując kilka eksponowanych lokat.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
To jest pralnia pieniedzy i naciaganie naiwnych
Gratulacje dla dzieciaków i rodziców. Brawo!