4 listopada, w pierwszą sobotę miesiąca, w Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej oo. Franciszkanów w Przemyślu rozpoczął się kolejny już Męski Różaniec w Przemyślu.
Homilię podczas mszy św. wygłosił ks. bp. Stanisław Jamrozek, a gościem specjalnym był michalita ks. Kazimierz Szydło CSMA. Prefekt Katolickich Szkół w wygłosił konferencję społeczności o zagrożeniach duchowych.
Po mszy mężczyźni z synami tradycyjnie już przeszli przez Przemyśl w procesji różańcowej do parafii świętej Trójcy. Tam modlili się przed niedawno odnowioną, cudowną figurą Matki Bożej Immaculaty, a następnie adorowali Najświętszy Sakrament i wysłuchali konferencji.
Społeczność zgromadzona wokół Męskiego Różańca w Przemyślu kolejny raz planuje zorganizować mikołajkowe paczki dla dzieci.
– W tym roku w ramach naszej Fundacji 3 Serca chcemy objąć pomocą wychowanki Miejskiego Ośrodka Socjoterapii, prowadzonego przez Siostry Opatrzności Bożej w Przemyślu, dzieci z rodzin zastępczych zawodowych oraz tak jak w poprzednich latach, najbiedniejsze dzieci ze lwowskiej szkoły nr 92 we Lwowie. Każdy może się włączyć, zapraszamy – zaapelował jeden z inicjatorów Dariusz Lasek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze