Reklama

Miał ponad 3,5 promila, spowodował kolizję, chciał się „dogadać”

24/02/2025 14:30

W niedzielę, 9 lutego, po g. 15, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 880 w Mokrej.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem 33-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej kobiecie kierującej oplem i doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyzna zaproponował kierującej oplem „dogadanie się”, a gdy kobieta wyczuła od niego alkohol, zadzwoniła na numer alarmowy.

Badanie alkomatem stwierdziło jego organizmie ponad 3,5 promila. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Stracił też prawo jazdy, a pojazd, którym kierował został odholowany na policyjny parking.

Reklama

33-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny. Funkcjonariusze tymczasowo zajęli pojazd, którym kierował mężczyzna. Sprawca nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej

– przekazała jarosławska komenda.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama