Abp Józef Michalik poświęcił w niedzielę, 6 grudnia, kościół pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Rycerskie w Przemyślu. W homilii przypomniał, że miejsce to, nazywane dzisiaj Wzgórzem Miłosierdzia, miało być Doliną Miłosierdzia.
Metropolita opowiadał, że ówczesny prezydent Przemyśla śp. Tadeusz Sawicki zauważył, że teren parku miejskiego przy seminarium duchownym nie jest własnością miasta. Z tego względu dążył do zamiany gruntów[paywall] z Kościołem. W ten sposób parafia na Rycerskim zyskała działkę, na której zbudowano świątynię.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na kolanach będziecie służyć tym zakłamanym starcom, głupi Przemyślanie...
Kurwa, to już drugi raz święci, czy go pojebało? 3 lata temu święcił kościół, i teraz znowu? Kasy ma juz mało czy co?
To was ładnie strzyże ,kochane baranki, regularnie. Ciekawe co za 3 lata wymyśli?
Ale że oni Boga się nie boją? Kasa ponad wszystko. I to w adwencie.
Na kolanach będziecie służyć tym zakłamanym starcom, głupi Przemyślanie...
Kurwa, to już drugi raz święci, czy go pojebało? 3 lata temu święcił kościół, i teraz znowu? Kasy ma juz mało czy co?
To was ładnie strzyże ,kochane baranki, regularnie. Ciekawe co za 3 lata wymyśli?