Reklama

Miały być korty, kawiarnie. Jest sterta śmieci. Co dalej z bulwarami?

18/02/2015 08:04

Tuż przed wyborami w mediach pojawiła się informacja na temat zagospodarowania jarosławskich bulwarów. Ówczesny burmistrz Andrzej Wyczawski obiecywał, że nad Sanem będą korty tenisowe, kawiarnie, pawilony, miejsca na ogniska, pola namiotowe itd. Jak wyglądają dzisiaj?

Wzdłuż brzegu rzeki, tuż przy moście, piętrzy się stos pustych butelek, papierów, worków na śmieci. Jest tam nawet stary telewizor. Taki krajobraz oglądają mieszkańcy miasta, którzy skarżą się, że nawet w niedzielę nie mogą się wybrać na spacer wzdłuż rzeki, bo to wątpliwa przyjemność. 


fot.Monika Maj

– Kierowcy przejeżdżający przez most również widzą zanieczyszczony teren i wyrabiają sobie opinię na temat brudnego Jarosławia – dodaje jarosławianin. Teren znajdujący się przy moście na Sanie jest własnością miasta. Dlaczego nie jest utrzymany na nim należyty porządek? Z odpowiedzi Biura Informacji i Komunikacji Społecznej UM w Jarosławiu wynika, iż obszar został wpisany do umowy z wykonawcą świadczącym usługi utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Jarosław i zostanie uporządkowany. Za utrzymanie czystości na pozostałych terenach obejmujących brzeg Sanu odpowiadają właściciele. A właściciel niedopełniający swojego obowiązku wzywany jest przez urząd do uprzątnięcia działki. Szkoda, że bulwary, co do których było tyle planów, stanowią dziś niechlubną wizytówkę miasta. 

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    888 - niezalogowany 2015-02-18 08:24:16

    został w koniaczowskim lesie i płakał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziomal - niezalogowany 2015-02-18 09:04:35

    ten co obiecał te "kwiatki" był widocznie na dobrym "ciągu", paliło go jak dzika po żołędziach i wymyślał z mu podobnymi takie pierdoły

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jasia - niezalogowany 2015-02-18 10:02:15

    Bulwary to plany obecnego starosty. Zdaje się jeszcze w 2010 r. miasto przekazało starostwu działkę na której miały powstać bulwary. Obecny starosta w ulotkach wyborczych przed ostatnimi wyborami pisał ze zamierza realizować bulwary nad Snem w Jarosławiu i ścieżkę rowerową od ZEKu w Radymnie do bulwarów nad sanem w Jarosławiu. Czekam na spełnienie tych wyborczych obietnic.... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości