Tuż przed wyborami w mediach pojawiła się informacja na temat zagospodarowania jarosławskich bulwarów. Ówczesny burmistrz Andrzej Wyczawski obiecywał, że nad Sanem będą korty tenisowe, kawiarnie, pawilony, miejsca na ogniska, pola namiotowe itd. Jak wyglądają dzisiaj?
Wzdłuż brzegu rzeki, tuż przy moście, piętrzy się stos pustych butelek, papierów, worków na śmieci. Jest tam nawet stary telewizor. Taki krajobraz oglądają mieszkańcy miasta, którzy skarżą się, że nawet w niedzielę nie mogą się wybrać na spacer wzdłuż rzeki, bo to wątpliwa przyjemność.
– Kierowcy przejeżdżający przez most również widzą zanieczyszczony teren i wyrabiają sobie opinię na temat brudnego Jarosławia – dodaje jarosławianin. Teren znajdujący się przy moście na Sanie jest własnością miasta. Dlaczego nie jest utrzymany na nim należyty porządek? Z odpowiedzi Biura Informacji i Komunikacji Społecznej UM w Jarosławiu wynika, iż obszar został wpisany do umowy z wykonawcą świadczącym usługi utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Jarosław i zostanie uporządkowany. Za utrzymanie czystości na pozostałych terenach obejmujących brzeg Sanu odpowiadają właściciele. A właściciel niedopełniający swojego obowiązku wzywany jest przez urząd do uprzątnięcia działki. Szkoda, że bulwary, co do których było tyle planów, stanowią dziś niechlubną wizytówkę miasta.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ten co obiecał te "kwiatki" był widocznie na dobrym "ciągu", paliło go jak dzika po żołędziach i wymyślał z mu podobnymi takie pierdoły
Bulwary to plany obecnego starosty. Zdaje się jeszcze w 2010 r. miasto przekazało starostwu działkę na której miały powstać bulwary. Obecny starosta w ulotkach wyborczych przed ostatnimi wyborami pisał ze zamierza realizować bulwary nad Snem w Jarosławiu i ścieżkę rowerową od ZEKu w Radymnie do bulwarów nad sanem w Jarosławiu. Czekam na spełnienie tych wyborczych obietnic....
w paryskim zgiełku wśród bulwarów, jak śpiewał andrzej.
Tyle co Wyczawski naobiecywał to nawet Mikołaj nie byłby Cie stanie dać! Trzeba było się jakoś te 8 lat przy korycie trzymać. A że ciemnota tych bredni słuchała i głosowała to inna sprawa. Same pomysły i jakość projektów świadczą o amatorce i nie poważnym podejściu do pełniącego stanowiska. Zresztą, co ja się czepiam...po co komu jakiś bulwar z kawiarniami nad Sanem jak może pospacerować po nowej płycie Rynku, z którego ma zawsze blisko na kawę do centrum handlowego przy Piekarskiej....
Głupota tu piszących nie zna granic. Jak były już burmistrz może decydować o tym, co będzie nad sanem. Pomysł o powstaniu bulwarów, ich wizualizacja to temat z roku 2014 do realizacji w 2015 roku. Jest jak na razie koncepcja. każdy powinien wiedzieć, że to dopiero wstęp. Potrzebny jest projekt, jego realizacja i oczywiście kasa na niego. To zadanie na ten rok, a burmistrzem nie jest już niestety przeklęty przez was Wyczawski tylko niejaki Paluch, więc do niego kierujcie swoje frustracje. Głosowaliście na niego, więc go teraz mobilizujcie, niech się weźmie do roboty, i pokaże że jest "dobrym gospodarzem"
Adamie, niejaki Wyczawski miał 8 lat na zrobienie wielu rzeczy i wdrożenie wielu projektów. Nie zrobił nic co dało by się zapamiętać i czym mógłby się pochwalić. Na rynku jaki burdel był taki jest, na Piekarskiej straszy , widok podobny do tego jaki jest w Donbasie na Ukrainie, z tą różnicą, że tam przyczyniła się do tego wojna a w Jarosławiu brak kompetencji rządzących miastem! Wizualizacja bulwarów to nie 2014 rok a 2012, wtedy pojawiła się informacja o takich planach. Więc miał jeszcze 2 lata na to, żeby cokolwiek zostało zrobione! Nie mówię, że Paluch jest lepszy ale nie oceniam go po paru miesiącach urzędowania, bo to za krótki czas na poważne zmiany ale ocenię jego prace przy następnych wyborach To już będzie wystarczająco dużo czasu, żeby mógł się wykazać.
Do Adama !Jak możesz takie głupoty wypisywać ? Komputerowe wizualizacje można było robić setkami - ale gdzie dokumentacja ? ! Gdzie był wydział ds inwestycji z ratusza ? ! Co ta pańcia tam robiła i robi ? ! dziwię się, ze obecny burmistrza jeszcze trzyma to towarzystwo ! Ale cóż, jak chce by mu do reszty zepsuli opinię to niech ich dalej trzyma...
Jeszcze za poprzedniej kadencji o zagospodarowaniu brzegów rzeki San mówił starosta Chrzan, miasto przekazało powiatowi ten teren , a w 2014 odebrało, bo nic nie zrobili. w tamtym roku dla miasta był to nowy temat. Projekt był do zrobienia w 2015r. ale Paluch tego pewnie nie zrobi, bo nie wie gdzie szukać na to kasy. A jakie inwestycje zostały zrobione za poprzedniego burmistrza : np. przedszkole, sala gimnastyczna, obwodnica, biblioteka. Jest tego dużo, ale jak ktoś nie chce przyznać racji, to mówienie o tym nic nie pomoże. Zobaczymy co zrobi wasz "dobry gospodarz"
Adamie, ten twój dobry były już na szczęście gospodarz miasta, któremu tak mocno liżesz dupę, że pewnie masz już zajady co zrobił przez te 8 lat niemrawego pierdzenia w stołek? Gdzie są inwestycje, obiecany rozwój miasta, nakłady na sport? Przypomnę Ci kilka ważnych kwestii: podczas tych kadencji na rynku jedyne co zrobiono to drugą mini trasę podziemną ( która spłaci się za 300 lat przy takiej ilości zwiedzających ) bo jakiś wcześniejszy cymbał sprzedał starą wraz z kamienicą innemu cwaniakowi. Płyta rynku - żałosna sypiące się kamienice - żałosne. Kawiarni, klubów, restauracji, galerii-ZERO! Za to mamy rowerowy, monopolowy ( te koniecznie żeby mieszkańcy rynku nie uschli ), banki, żeby mieli gdzie pożyczyć na wódę i parkingi. Nie wspomnę już o ruinach kościoła,które można było wyeksponować i zrobić z tego perełkę! Wielki ch...tam jest zrobiony! Dalej, wychodzimy za rynek: Piekarska - obraz nędzy i rozpaczy, który dodatkowo pokazuje jak totalnie ten twój guru miał w dupie co się dzieje w mieście. Do tego stopnia, że z ujeżdzalni nie zostało nic! A galerii jak nie było tak nie ma! Grodziszczańska - to samo! Brud, syf i smród a miało być tak pięknie.....Dalej - Nowe miejsca pracy....chyba w urzędzie miasta dla swoich pupili i dzieci znajomych. Dalej - sport a raczej jego brak! Upadek klubu sportowego Znicz budowanego przez lata tylko dlatego, że pewien koleś ( wszyscy wiedzą który ) wymyślił sobie ping-pong! Na to kasy nie szkoda! JKS ledwo zipie dzięki zapaleńcom, którym chce się jeszcze ten wózek pchać do przodu! A to klub z ponad 100 letnią tradycją! A sukcesy? Chyba to, że nie spier...ł się z balkonu podczas Dni Jarosławia, choć i tak pewnie mało co by z tego faktu pamiętał! Aha...I nie zapisuj do sukcesów budowę obwodnicy tak jak już nieraz słyszałem, bo to była inwestycja rządowa, nadzorowana przez GDDKiA, przygotowywana wiele lat wcześniej. Pewnie jeszcze długo by nie powstała ale widocznie ktoś z GDDKiA przejeżdżając przez miasto stwierdził, że lepiej będzie dla podróżnych jak je ominą dla własnego zdrowia i psychiki!
8 lat rządzenia i sukcesy wg. pana Adama: przedszkole ( co już pęka)sala gimnastyczna ( brakowało akurat tego, teraz to miasto będzie rozpoznawalne dzięki sportowcom), biblioteka ( tu przyznam punkt - sukces) . Obwodnica ( burmistrz miał z tym tyle wspólnego co ja ze Stevem Jobsem). Wooww!!! przez 8 lat tyle zrobił, pewnie go do tej pory ręce bolą od przecinania tych wszystkich wstęg! Adamie - nie kompromituj się już!
Dodam biblioteka w której nie ma książek
"Przeczytałeś tylko fragment artykułu.Chcesz poznać pełną wersję?"Nie chcę. :P
Wasza nienawiść jest powalająca. Zobaczymy co zrobi wasz ulubieniec Paluch. Kibicujcie mu dalej. Do zobaczenia za 4 lata.
a co mnie obchodzi jakiś klub sportowy, ja mam to głęboko w d. ..Piekarska , Grodziszczańska - to nie miasto jest inwestorem. Niech sie martwi właściciel co z tym zrobić. G... mnie to obchodzi, jak się nie wywiązał z umowy - zabrać. A co do obwiniania o wszystko poprzedniego burmistrza - tej zimy nie było śniego , biedne dzieci na feriach nie miały ślizgawek i to tez jego wina, nie zamówił dobrej pogody zawczasu, należy go za to skazać na wieczne potępienie !
do Mózg masz jakąś wiedzę o Jarosławiu ale taką jaka jest dla Ciebie wygodna. Chyba zapominasz o demokracji i wolnym rynku i cwaniakach do robienia interesu. Nie ma kawiarni na rynku, nie ma galerii na Piekarskiej i Grodziszczańskiej bo nikomu się to nie opłaca. Miasto nie finansuje zawodowego sportu a kibice JKS i Znicza nadal wierzą tym co obiecują im załatwienie środków w mieście. Pieniędzy w budżecie jest tyle ile jest. Nie obwodnica ale łączniki kosztowały miasto. Bulwary jak znowu są w zarządzie miasta mogą być pięknie zagospodarowane ale może wystarczy je na początek wykosić i posprzątać. Jak to odkrywczo stwierdza Burmistrz Paluch budżet miasta nie jest z gumy. Krojenie wydatków to pomysły wszystkich nieudaczników, Jarosław potrzebuje dochodów a do tego Burmistrz Paluch i jego dream team jest za krótki, bo nikt więcej nie uwierzy w jego obietnice wyborcze. Rozbije się o rzeczywistość jak jego poprzednik no może, ze dwa ronda otrzymają nazwę. Gdyby miał doświadczenie dyrektora w komercyjnej firmie to po trzech miesiącach byłoby widać wyniki jego pracy, a jak na razie sieje tylko zamęt.
cyt:Kuba 20 godzin temua co mnie obchodzi jakiś klub sportowy, ja mam to głęboko w d. ..Piekarska , Grodziszczańska - to nie miasto jest inwestorem. Niech sie martwi właściciel co z tym zrobić. G... mnie to obchodzi, jak się nie wywiązał z umowy - zabrać. A co do obwiniania o wszystko poprzedniego burmistrza - tej zimy nie było śniego , biedne dzieci na feriach nie miały ślizgawek i to tez jego wina, nie zamówił dobrej pogody zawczasu, należy go za to skazać na wieczne potępienie !A kto opier...ł te tereny tym inwestorom? Duch święty???
do 4545:No tak, w sumie efekty cudownej pracy poprzednika widać na każdym kroku....raczej tych efektów brak!
został w koniaczowskim lesie i płakał
ten co obiecał te "kwiatki" był widocznie na dobrym "ciągu", paliło go jak dzika po żołędziach i wymyślał z mu podobnymi takie pierdoły
Bulwary to plany obecnego starosty. Zdaje się jeszcze w 2010 r. miasto przekazało starostwu działkę na której miały powstać bulwary. Obecny starosta w ulotkach wyborczych przed ostatnimi wyborami pisał ze zamierza realizować bulwary nad Snem w Jarosławiu i ścieżkę rowerową od ZEKu w Radymnie do bulwarów nad sanem w Jarosławiu. Czekam na spełnienie tych wyborczych obietnic....