Nie zgadzając się na wydzierżawienie ok. 7-arowej działki prywatnej osobie celem stworzenia parkingu i niewielkiego rekreacyjnego placu, władze miasta zadeklarowały, że same mają w planach coś podobnego. Obiecaliśmy, że będziemy sprawę pilotować, więc do niej wracamy.
Działkę od miasta chciał wydzierżawić jeden z mieszkańców. Potem zagospodarować, inwestując w przedsięwzięcie własne pieniądze. Chciał ogrodzić teren, wyrównać, oczyścić, zorganizować parking i jakiś niewielki plac rekreacyjny dla mieszkańców osiedla. Potem płacić miastu podatek. Reprezentujący władze miasta zastępca prezydenta Grzegorz Hayder powiedział nie, przyznając jednocześnie, że teren przy ul. Stanisława Augusta faktycznie jest zaniedbany[paywall]. – Inicjatywa osoby chcącej tam urządzić parking jest bardzo cenna, ale prezydent ma inne plany wobec tej działki. Chcemy ją udostępnić mieszkańcom jako teren zielony i jest to jedyny powód odmowy dzierżawy na parking. Wykonawca prac czeka jeszcze tylko na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i być może już w najbliższych dniach zostaną one rozpoczęte. Już zostało zlikwidowane, dzięki pomocy więźniów z zakładu karnego, dzikie wysypisko. Teren zostanie uporządkowany, z czym wiąże się wycinka niektórych drzew, głównie owocowych, oraz pielęgnacja pozostałych. W tej części miasta brakuje obszarów zielonych, gdzie mogliby odpoczywać okoliczni mieszkańcy i chcemy ten stan zmienić – powiedział rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Po tych słowach stwierdziliśmy, że za kilka tygodni sprawdzimy postęp zapowiadanych prac.
fot.Mariusz Godos
Tak 7-arowa działka wyglądała jeszcze kilka tygodni temu.
Teren odwiedziliśmy na początku lipca br. Kilka dni wcześniej – po naszym pierwszym materiale – sprawą zainteresowało się Polskie Radio Rzeszów i TVP 3 Rzeszów, emitując kilkuminutowe materiały. Rzeczywiście, jak zapewniał W. Wołczyk, teren został uporządkowany. Znikło dzikie wysypisko śmieci. – Działka ta, tak jak zapowiadaliśmy, została już częściowo oczyszczona, na nasze zlecenie przeprowadzono także pielęgnację zieleni. W dalszym ciągu planujemy przeznaczyć ją na teren zielony, na potrzeby mieszkańców pobliskiego osiedla. Na razie nie wpłynęła do nas żadna inna propozycja zagospodarowania tego terenu, poza wspomnianym wnioskiem jednej tylko osoby o utworzenie tam prywatnego parkingu. Gdyby z takową propozycją wyszła większa grupa mieszkańców, być może byłby to powód do ponownego rozpatrzenia sprawy – stwierdził rzecznik przemyskiego magistratu W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Manifestacja Sumienia Ofiar ukraińskiego ludobójstwa pod Sejmem 7 Lipca. całość.https://www.youtube.com/watch?v=nHja3Omm9BA
Panie Hayder ! Można zrobić porządek w 2 dni czego się nie zrobiło przez 20 lat !Wstyd nam, ża mamy takiego z-cę Prezydenta Miasta P-śla.
Manifestacja Sumienia Ofiar ukraińskiego ludobójstwa pod Sejmem 7 Lipca. całość.https://www.youtube.com/watch?v=nHja3Omm9BA
Panie Hayder ! Można zrobić porządek w 2 dni czego się nie zrobiło przez 20 lat !Wstyd nam, ża mamy takiego z-cę Prezydenta Miasta P-śla.