We wrześniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu im. Juliusza Słowackiego odbył się zjazd absolwentów rocznika 1969. Jednym z absolwentów był Andrzej Dańko, który wtedy zaproponował, że chętnie w murach szkoły pokaże część swojej fotograficznej twórczości.
– Fotografowanie to pasja mego życia. Moim pierwszym aparatem był Druh, który dostałem od rodziców ponad 60 lat temu. Później była era aparatów produkcji radzieckiej, Smieny i Zenita. Po przejściu na emeryturę kupiłem pierwszego Canona i przy tej marce pozostałem. Fotografia krajobrazowa to mój wiodący temat. Szczególnie niesamowite widowiska podczas wschodów i zachodów słońca. Na zdjęciach przekazuję swoje emocje i subiektywne widzenie otaczającego mnie świata. W moim przypadku tok pracy nie ogranicza się tylko do chodzenia z aparatem i pstrykania fotek. Zaczynam od szukania ciekawych miejsc i tematów. Następnie jest czekanie na odpowiednie warunki pogodowe i światło. Kiedy już prognozy są obiecujące, wyprawiam się w ustalone wcześniej miejsce. Wykonuję kilkanaście, czasem kilkadziesiąt ujęć z tego samego miejsca, rejestrując co kilka minut zmieniające się oświetlenie. Czasem zdarza się, że dobre zdjęcie wyjdzie bez planowania. Jak mawiają fotografujący, trzeba być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze