Reklama

Miasto światłem malowane

03/01/2020 09:30

We wrześniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu im. Juliusza Słowackiego odbył się zjazd absolwentów rocznika 1969. Jednym z absolwentów był Andrzej Dańko, który wtedy zaproponował, że chętnie w murach szkoły pokaże część swojej fotograficznej twórczości.

– Fotografowanie to pasja mego życia. Moim pierwszym aparatem był Druh, który dostałem od rodziców ponad 60 lat temu. Później była era aparatów produkcji radzieckiej, Smieny i Zenita. Po przejściu na emeryturę kupiłem pierwszego Canona i przy tej marce pozostałem. Fotografia krajobrazowa to mój wiodący temat. Szczególnie niesamowite widowiska podczas wschodów i zachodów słońca. Na zdjęciach przekazuję swoje emocje i subiektywne widzenie otaczającego mnie świata. W moim przypadku tok pracy nie ogranicza się tylko do chodzenia z aparatem i pstrykania fotek. Zaczynam od szukania ciekawych miejsc i tematów. Następnie jest czekanie na odpowiednie warunki pogodowe i światło. Kiedy już prognozy są obiecujące, wyprawiam się w ustalone wcześniej miejsce. Wykonuję kilkanaście, czasem kilkadziesiąt ujęć z tego samego miejsca, rejestrując co kilka minut zmieniające się oświetlenie. Czasem zdarza się, że dobre zdjęcie wyjdzie bez planowania. Jak mawiają fotografujący, trzeba być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie – dodaje.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama