Reklama

Miasto wydało 15 tysięcy na kramy z nabiałem. Od miesięcy stoją puste

– Od wielu miesięcy prosimy administrację targowiska o uruchomienie ogólnodostępnego zdroju wodnego. To koszt około piętnastu tysięcy złotych. Bez jakiegokolwiek odzewu. Tymczasem miasto stać na to, aby taką samą kwotę wyłożyć na cztery kramy do sprzedaży nabiału, które od czterech miesięcy stoją puste – zżyma się prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski.

Kilka miesięcy temu rozpętała się burza o to, aby sprzedający z tzw. starej części Zielonego Rynku przenieśli się z handlem na nową, wyremontowaną powierzchnię. Mimo starań Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej oraz apeli niektórych kupujących jajka czy biały ser wciąż sprzedawane są w bezpośrednim sąsiedztwie... m.in. obuwia czy odzieży[paywall].

– Jeden z czterech drogich kramów już się lekko zniszczył. Nie potrafimy zrozumieć takiej rozrzutności. Jeden stragan kosztował od 4,5 do 5 tysięcy złotych. Łącznie miasto wydało na nie ponad 15 tysięcy złotych. Przemyśl ma takie pieniądze, by wyrzucać je w błoto? Dlaczego nikt nie jest w stanie przenieść osób sprzedających nabiał na nowe kramy? – pyta R. Miłoszewski. – Tam, gdzie obecnie sprzedaje się te produkty, jest kompletny  chaos. Odzież używana koło jajek, skarpetki obok plaskanek sera. Prosiliśmy wiele razy o uruchomienie wreszcie zdroju wodnego, na który jest miejsce. Ludzie nie mieliby problemów z wodą, a muszą chodzić do drugiego kranu, usytuowanego kilkadziesiąt metrów dalej – dodał prezes PKK.

– Czy naprawdę w mieście nie ma nikogo, kto wreszcie stworzyłby jednolity regulamin tego targowiska? W nowej części są pustki. Wiele osób w środku straganów trzyma swoje rzeczy, którymi handluje na brudnych ławach w starej części Zielonego Rynku – mówi inny.

Reklama

Bo zaburzy stary porządek rzeczy...

Miasto odpowiada, że to... nie takie proste. – Pomysł przeniesienia osób handlujących nabiałem ze starej części Zielonego Rynku na nową wyszedł od jednego z działających tutaj stowarzyszeń kupieckich. Druga organizacja, skupiająca kupców, była temu przeciwna, zgadzając się jedynie na to, by chętnym dać możliwość handlowania tym rodzajem produktów na części wyremontowanej

– tłumaczy rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Administrator targowiska zamontował więc cztery stanowiska, ale od tego czasu żaden z handlujących nabiałem nie skorzystał z oferty. Naszym zdaniem nie ma potrzeby rozwiązywania sprawy w sposób administracyjny, czyli poprzez nakazy, bo to z pewnością doprowadzi do konfliktu. Niechęć do przeniesienia tego rodzaju handlu na nową część wynika z obawy przed zaburzeniem tradycyjnego układu na targowisku i przyzwyczajeń zarówno handlujących, jak i kupujących. Takich argumentów używają kupcy. Te przyczyny podnosił także w swojej interwencji jeden z posłów. Punkty handlowe do sprzedaży nabiału są przygotowane i można z nich korzystać, co będzie też korzystne w przypadku rozpoczęcia remontu kolejnej części targowiska, oczywiście po pozyskaniu przez miasto pieniędzy na ten cel – podsumował.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2017-06-13 20:17:04

    To już koniec przebudowy Zieleniaka? A co ze zwariowanymi cygańskimi stoiskami pod przychodnią? Dlaczego nikt z tym nie robi porządku?Odp: UM ma w dupie jak wygląda centrum miasta. Grunt, że dzięki "radnym-bezradnym" codziennie jest pobierana jakaś POJEBANA OPŁATA TARGOWA. Która Huj wie na co i gdzie idzie.Miasto turystyczne? To fakt konserw w marketach sporo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przem. - niezalogowany 2017-06-13 22:50:36

    No cóż przyznaję rację, pisałem o tym niejednokrotnie, Wstyd za takie dziadostwo , niewyobrażalny syf.  Ta cała Sportowa , ten niby zielony rynek pseudo bazary jedynie do zaorania. Nie  mogę od lat tego pojąć , zrozumieć jak 3 ojców miasta w tym 2 doktorów ekonomii tego nie widzą  , czy są oślepieni jakimiś sukcesami. Pytanie retoryczne , czy również obok swoich domów , wilii , posesji też maja teki syf, b rud i nieporządek ?. Po krawatach , garniturach , limuzynach Volvo tego raczej nie widać. No cóż pytanie cy tych którykolwiek z tych panów władców , rajców widzi to na co dzień , czy się tym przejmuje , raczej nie , po co stwarzać sobie problemy , przecież można rządzić łatwo , lekko i przyjemnie biorąc jak na przemyskie warunki ogromna kasę lub dietki radnego. Później ważny radny  z ponad 20 letnim stażem w radzie Strzałkowski często a może najczęściej  spacerują  po tych bazarach grzmi na sesji " Rzeszów metropolia - Przemyśl wioska , dodam  wiocha zabita dechami. Naprawdę tak jak wygląda centrum  Rzeszowa  w porównaniu do centrum  Przemyśla to , i tu brak skali porównawczej po prostu należy  pojechać ,  ocenić i spalić ze wstydu.za nasze "wadze" No cóż oni czyli Rzeszów mają pana przybywający do Przemyśla przybysze zza wschodniej granicy , a obecnie widać  dużo wycieczek z Niemiec. Po prostu brak słów , jakie odnoszą  wrażenie gdy wysiadają z autokarów na  totalnie rozbitym parkingu w centrum na Placu zwanym Rybim. Ciekawe czy któryś z tych władców czy rajców zaprasza swoich gości z miast partnerskich np.  z Paderbornu  , Egeru ,Lwowa , ba małych Mościsk właśnie w te rejony by zobaczyli jak wygląda centrum europejskie miasta. Wstyd , ale wstyd trzeba mieć zakodowany , po prostu gospodarzem trzeba się  urodzić , bo samo picowanie , obiecywanie co 4 lata gruszek na wierzbie , lanie wody nic nie zmieni. Nie zmieni również nic ogłaszanie w Przemyślu paktów dla średnich miast , ściąganie Morawieckiego czy Hamryszczaka  z Warszawy . zwoływanie posiedzeń  prezydiów  parlamentów , to nic nie wnosi dla miasta,  inne się rozwijają a Przemyśl zwija i coraz bardziej upada , pogrążą w maraźmie. No cóż skupiłem się jedynie na bazarach i okolicach , pytam co się stało z projektem inż. arch. Zb.  Winiarczyka który już dawno opracował projekt przebudowy tego wstrętnego rynku zwanego zielonym , pozostała jedynie wirtualizacja i paskudna buda. No cóż inne miasta i wsie budują , realizują a w Przemyślu się coś mętnego ogłasza. Ale na koniec moje credo: jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2017-06-14 00:12:03

    RADNY KRADNIE A CAŁE MIASTO NA DNIE !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama