W odremontowanym przeworskim ratuszu dużo się dzieje. Trudno z tym polemizować. Zastanawia jednak, dlaczego wśród wielu wystaw i wernisaży nie ma tych naprawdę cennych? Czy wielcy artyści zapomnieli o Przeworsku i nie chcą tutaj wystawiać swoich prac?
Ta sprawa ma jednak drugie dno. Nadeszły chłody i w mroźny dzień w ratuszu bywa przeraźliwie zimno. O to, dlaczego tak się dzieje, skoro obiekt został niedawno wyremontowany, zapytaliśmy kierowniczkę Referatu Sportu, Turystyki, Kultury i Rekreacji UM w Przeworsku Agnieszkę Zakrzewską. – Miasto wyłożyło na remont ogromne pieniądze, ale zabrakło na ogrzewanie i klimatyzację. Dlatego zimą jest zimno, a latem, w upalne dni, mamy tutaj skwar. Stąd nie możemy wystawiać tych naprawdę wartościowych prac, bo to ogromne ryzyko. Nikt nie zostawi tutaj płócien wartych fortunę, bo zwyczajnie nie ma do tego warunków – wyjaśniła.
fot.Beata Olejarka
Kierowniczka Referatu Sportu, Turystyki, Kultury i Rekreacji UM w Przeworsku Agnieszka Zakrzewska: – Miasto wyłożyło na remont ogromne pieniądze, ale zabrakło na ogrzewanie i klimatyzację. Dlatego zimą jest zimno, a latem, w upalne dni, mamy tutaj skwar. Stąd nie możemy wystawiać tych naprawdę wartościowych prac, bo to ogromne ryzyko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze