Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” i oo. salezjanie w Przemyślu serdecznie zapraszają na XXII Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Festiwal nawiązuje do tradycji Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej i jest kontynuacją wielowiekowej działalności muzycznej kultywowanej w Przemyślu. Tegoroczna, 22. edycja, składa się z trzynastu koncertów i potrwa od 15 lipca do 2 sierpnia.
Prezentacje muzyczne odbywają się na Zamku Kazimierzowskim, w kościele Księży Salezjanów, kościele pw. św. Teresy (Karmel), opactwie ss. Benedyktynek oraz w Archikatedralnym Soborze pw. św. Jana Chrzciciela.
Festiwal, który organizowany jest corocznie od 2001 roku, jako jedna z najważniejszych imprez muzycznych na Podkarpaciu zdążył sobie zaskarbić szerokie grono wiernych słuchaczy. Długoletnia historia, różnorodność repertuaru i gatunków muzycznych prezentowanych podczas koncertów sprawia, że każda edycja jest wyjątkowo ciekawa.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach Programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze