W ubiegły piątek finału doczekały się długotrwałe zabiegi przeworskiego magistratu o stworzenie w mieście domu seniora. Odrestaurowany budynek po dawnym domu kultury przy ulicy Wiejskiej odzyskał blask, obecnie tętni życiem, a 31 stycznia nastąpiło jego oficjalne otwarcie.
Przedsięwzięcie kosztowało mnóstwo wysiłku i wymagało sporo czasu, ale wreszcie udało się sprawę sfinalizować. 1 grudnia 2019 r. Dzienny Dom Senior+ stał się kolejną jednostką organizacyjną miasta Przeworska, w pierwszych dniach roku 2020 przeprowadzano rekrutację, a 31 stycznia[paywall] nastąpiło oficjalne jego otwarcie. Na potrzeby placówki kosztem 1,2 mln zł (w tym 300 tys. stanowiło dofinansowanie z zewnątrz) zaadoptowano opuszczony budynek domu kultury przy ul. Wiejskiej. Po remoncie obiekt lśni. Na pierwszej kondygnacji zlokalizowano zaplecze socjalno-gospodarcze, zaś na piętrze budynku mieszczą się: pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do aktywności ruchowej, gabinet terapii indywidualnej, pokój pielęgniarski oraz łazienka. Budynek wyposażony został też w windę oraz szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze