Podczas ostatniej sesji rady miasta zapadła decyzja o likwidacji Miejskiego Przedszkola nr 4 w Przeworsku. Od września dzieci będą uczęszczały do innych placówek.
Burmistrz miasta Leszek Kisiel zapowiedział, że przedszkole będzie funkcjonowało do 31 sierpnia br. Zapewnił jednak, że 15 uczęszczających tutaj dzieci znalazło już miejsca w innych publicznych lub niepublicznych przedszkolach.Część z nich pójdzie już do zerówki. Kadra także otrzyma pracę w innych placówkach oświatowych. Na terenie obiektu ma powstać przedszkole specjalistyczne, z którego będą mogły skorzystać m.in. dzieci z autyzmem. – Przyczyną likwidacji przedszkola jest rosnący niż demograficzny. Wiem, że utrzymanie tego miejsca jest nieopłacalne, dlatego rozumiem decyzję burmistrza. Myślę, że utworzenie tutaj specjalistycznego przedszkola jest dobrym i pomocnym rozwiązaniem dla rodziców niepełnosprawnych dzieci – mówi dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Ewa Gorlach.
Gdyby przedszkole funkcjonowało nadal, od września uczęszczałoby do niego zaledwie dziewięcioro dzieci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze