Reklama

Miejskie targowisko oficjalnie otwarte! Burmistrz: Dzisiaj mamy wielki dzień dla Kańczugi [ZDJECIA]

Od wtorku, 11 października, miejskie targowisko w Kańczudze funkcjonuje pod nowym adresem – przy ulicy Mickiewicza, obok stacji paliw. Oficjalne przecięcie wstęgi na nowym obiekcie miało miejsce kilka dni wcześniej, 8 bm.

„Mój Rynek” – taką nazwę nosi miejskie targowisko, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w drugą sobotę października.

W ramach inwestycji powstała zadaszona wiata handlowa o długości 50 m i 16 m szerokości, licząca 800 m kw. powierzchni. Uzupełnia ją budynek wielofunkcyjny o powierzchni ok. 50 m kw. Handel prowadzony jest pod zadaszoną częścią wiaty, ale też i poza nią – na stołach, których jest ok. 116 (70 z nich znajduje się pod dachem, reszta poza terenem wiaty). Przestronny i komfortowy obiekt wyposażony jest również w[paywall] parking.

W uroczystej ceremonii przecięcia wstęgi, przypieczętowującej oddanie inwestycji do użytku mieszkańców, wzięli udział: wicemarszałek Piotr Pilch, gospodarz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło i przewodniczący rady miejskiej Łukasz Skóra.

Poświęcił ją ks. prałat dr Wojciech Pac, dziekan Dekanatu Kańczuckiego, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze. Obecni byli też radni miejscy, sołtysi wsi i przewodniczący osiedli, członkowie Izby Rolniczej i Lokalnej Grupy Działania w Jarosławiu oraz reprezentacje KGW z terenu gminy Kańczuga.

Uroczystość zgromadziła też młodzież i nauczycieli szkół oraz przedstawicieli lokalnych instytucji.

– To wielki dzień, z którego osobiście bardzo się cieszę. To jeden z piękniejszych tego typu obiektów w całym województwie. Będzie służył lokalnemu handlowi, ale jestem przekonany, że można tutaj robić dużo więcej. Być może organizować dożynki, koncerty, seanse plenerowe – mówił podczas uroczystości otwarcia wicemarszałek P. Pilch, gratulując władzom i mieszkańcom nowej inwestycji.

Reklama

– Dzisiaj mamy wielki dzień dla Kańczugi. Dziękuję za dofinansowanie i wsparcie naszego pomysłu – podsumował burmistrz A. Żygadło.

Przybyłych gości podjęły poczęstunkiem biorące udział w wydarzeniu koła gospodyń wiejskich. Dopisali też wystawcy. Zgromadzeni mieli okazję do degustacji zaproponowanych przez nie przysmaków i odwiedzenia przygotowanych stoisk. Czas spędzony na zwiedzaniu nowego targowiska umiliła Kapela Biesiadna z Kańczugi.

Na koniec warto dodać, że realizacja inwestycji pochłonęła kwotę 1 mln 828 tys. 437,11 zł, przy czym kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniosła 777 tys. 527 zł. Resztę dołożono z budżetu miasta i gminy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama