Od wtorku, 11 października, miejskie targowisko w Kańczudze funkcjonuje pod nowym adresem – przy ulicy Mickiewicza, obok stacji paliw. Oficjalne przecięcie wstęgi na nowym obiekcie miało miejsce kilka dni wcześniej, 8 bm.
„Mój Rynek” – taką nazwę nosi miejskie targowisko, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w drugą sobotę października.
W ramach inwestycji powstała zadaszona wiata handlowa o długości 50 m i 16 m szerokości, licząca 800 m kw. powierzchni. Uzupełnia ją budynek wielofunkcyjny o powierzchni ok. 50 m kw. Handel prowadzony jest pod zadaszoną częścią wiaty, ale też i poza nią – na stołach, których jest ok. 116 (70 z nich znajduje się pod dachem, reszta poza terenem wiaty). Przestronny i komfortowy obiekt wyposażony jest również w[paywall] parking.
W uroczystej ceremonii przecięcia wstęgi, przypieczętowującej oddanie inwestycji do użytku mieszkańców, wzięli udział: wicemarszałek Piotr Pilch, gospodarz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło i przewodniczący rady miejskiej Łukasz Skóra.
Poświęcił ją ks. prałat dr Wojciech Pac, dziekan Dekanatu Kańczuckiego, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kańczudze. Obecni byli też radni miejscy, sołtysi wsi i przewodniczący osiedli, członkowie Izby Rolniczej i Lokalnej Grupy Działania w Jarosławiu oraz reprezentacje KGW z terenu gminy Kańczuga.
Uroczystość zgromadziła też młodzież i nauczycieli szkół oraz przedstawicieli lokalnych instytucji.
– To wielki dzień, z którego osobiście bardzo się cieszę. To jeden z piękniejszych tego typu obiektów w całym województwie. Będzie służył lokalnemu handlowi, ale jestem przekonany, że można tutaj robić dużo więcej. Być może organizować dożynki, koncerty, seanse plenerowe – mówił podczas uroczystości otwarcia wicemarszałek P. Pilch, gratulując władzom i mieszkańcom nowej inwestycji.
– Dzisiaj mamy wielki dzień dla Kańczugi. Dziękuję za dofinansowanie i wsparcie naszego pomysłu – podsumował burmistrz A. Żygadło.
Przybyłych gości podjęły poczęstunkiem biorące udział w wydarzeniu koła gospodyń wiejskich. Dopisali też wystawcy. Zgromadzeni mieli okazję do degustacji zaproponowanych przez nie przysmaków i odwiedzenia przygotowanych stoisk. Czas spędzony na zwiedzaniu nowego targowiska umiliła Kapela Biesiadna z Kańczugi.
Na koniec warto dodać, że realizacja inwestycji pochłonęła kwotę 1 mln 828 tys. 437,11 zł, przy czym kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniosła 777 tys. 527 zł. Resztę dołożono z budżetu miasta i gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze