Na początku października poświęcono i oficjalnie oddano do użytku kaplicę w Boratynie. Całkowity koszt budowy zamknął się w kwocie 394 tys. 883 zł 14 gr. Swój wkład w inwestycję mieli też parafianie – mieszkańcy wsi Boratyn – którzy wyposażyli wnętrza obiektu.
Uroczystego otwarcia i poświęcenia kaplicy w Boratynie dokonał ks. biskup Stanisław Jamrozek. We mszy świętej uczestniczyli m.in. gospodarz gminy Chłopice Andrzej Czyż, sekretarz tejże gminy Marzena Blok, skarbnik Anna Gołąb, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Marek Brudek, dyrektor Gminnego Zarządu Gospodarką Komunalną Wiesław Gołąb, sołtys wsi Boratyn Bogusław Dańczuk, dyrektorzy szkół, radni gminni oraz mieszkańcy Boratyna.
fot.Monika Maj-Lichończak
We mszy św. licznie uczestniczyli mieszkańcy Boratyna oraz całej gminy Chłopice.
Biskup w homilii zaznaczył, że to piękna budowla, w której mieszkańcy będą spędzać ostatnie chwile ze swoimi bliskimi. Wójt gminy Chłopice podziękował natomiast mieszkańcom za postawę godną naśladowania, sołtysowi wsi Boratyn za zaangażowanie w realizację inwestycji oraz wszystkim kibicującym budowie.
W skład kaplicy wchodzą: budynek kaplicy o powierzchni użytkowej około 112 m kw. , zakrystia, pomieszczenie chłodni z dwustanowiskową komorą chłodniczą, pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na sprzęt i narzędzia gospodarcze, węzeł sanitarny dla użytkowników, chór dla organisty.

fot.Monika Maj-Lichończak
Poświęcenia kaplicy dokonał ks. biskup Stanisław Jamrozek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nawet Stanisław się pojawił .Przecież on ogrodził sobie miejscówkę gdzie indziej.Węszy interes
Nawet Stanisław się pojawił .Przecież on ogrodził sobie miejscówkę gdzie indziej.Węszy interes