Mieszkańcy Prusia w gminie Horyniec-Zdrój liczą na remont drogi powiatowej, biegnącej przez ich wieś. Odcinek nie jest długi – liczy 750 metrów.
– Od lat w naszej miejscowości nie było żadnych inwestycji – zauważają mieszkańcy Prusia. Najpilniejszą potrzebą, jaką wskazują, jest remont drogi powiatowej. Cały odcinek liczy ok. 1100 m, ale najpilniejszego remontu wymaga 750 m, ponieważ[paywall] dalsza część jest rzadko użytkowana.
– Ten najważniejszy fragment to droga kamienna, pokryta emulsją i połatana remonterem – opowiadają sołtys Paweł Szewczuk i radny Wiktor Mazurkiewicz. Oprócz nowej nawierzchni konieczne jest też udrożnienie rowów i przepustów. – Te obecne są zamulone, a nasza miejscowość leży w dolinie i w czasie ulewy wszystko z pól spływa na tę drogę powiatową – wyjaśnia W. Mazurkiewicz.
Obaj wysyłali już pisma do Powiatowego Zarządu Dróg i Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Zwracali się także o uwzględnienie ich potrzeb do władz gminy Horyniec-Zdrój.
– My zajmujemy się jedynie utrzymaniem dróg. Jedyne, co możemy zrobić, to bieżące remonty cząstkowe, które w Prusiu regularnie prowadzimy – mówi dyrektor PZD Marek Małecki. Starosta Józef Michalik zaznaczył, że w pierwszej kolejności realizowane są inwestycje, które mają zapewnione dofinansowanie zewnętrzne i współfinansowanie przez samorządy w wysokości co najmniej 50 procent. „Przygotowanie zadania do realizacji będzie możliwe po uzyskaniu deklaracji ze strony Gminy Horyniec-Zdrój w zakresie współfinansowania jego realizacji” – czytamy.
Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis zapewnia, że do remontu się dołoży. – Jeśli tylko się nadarzy okazja ku temu, gmina deklaruje swój udział finansowy we współpracy ze starostwem. Z taką informacją występowaliśmy – mówi.
Zaznacza jednak, że w tym roku jest to już niemożliwe, ponieważ trzeba zakończyć rozpoczęte inwestycje. – Nasza współpraca z powiatem jest naprawdę dobra. Myślę, że rok 2018 jest realny – twierdzi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po co Wam droga? W Horyńcu zmieniają żarówki w parku albo kibelki postawią
Na sesji rady gminy jeden mądry kombatant powiedział, że dla kilku rodzin w Nowinach horynieckich nie opłaca się odśnieżać. Lepiej ich wysiedlić!!!!To może i Prusie także, nie trzeba będzie remontować drogi!błechecheche!!!!!!!!!
To może Ciebie ZBOWiDowiec wysiedlić, bo mieszkasz w dziurze?
A po co Wam w Horyńcu asfalt? Może Was lepiej wysiedlić, np. do nowej metropolii warszawskiej?
Po co Wam droga? W Horyńcu zmieniają żarówki w parku albo kibelki postawią
Na sesji rady gminy jeden mądry kombatant powiedział, że dla kilku rodzin w Nowinach horynieckich nie opłaca się odśnieżać. Lepiej ich wysiedlić!!!!To może i Prusie także, nie trzeba będzie remontować drogi!błechecheche!!!!!!!!!
To może Ciebie ZBOWiDowiec wysiedlić, bo mieszkasz w dziurze?