Reklama

Mieszkańcy czekają na remont drogi

29/01/2017 20:00

Mieszkańcy Prusia w gminie Horyniec-Zdrój liczą na remont drogi powiatowej, biegnącej przez ich wieś. Odcinek nie jest długi – liczy 750 metrów.

– Od lat w naszej miejscowości nie było żadnych inwestycji – zauważają mieszkańcy Prusia. Najpilniejszą potrzebą, jaką wskazują, jest remont drogi powiatowej. Cały odcinek liczy ok. 1100 m, ale najpilniejszego remontu wymaga 750 m, ponieważ[paywall] dalsza część jest rzadko użytkowana.

– Ten najważniejszy fragment to droga kamienna, pokryta emulsją i połatana remonterem – opowiadają sołtys Paweł Szewczuk i radny Wiktor Mazurkiewicz. Oprócz nowej nawierzchni konieczne jest też udrożnienie rowów i przepustów. – Te obecne są zamulone, a nasza miejscowość leży w dolinie i w czasie ulewy wszystko z pól spływa na tę drogę powiatową – wyjaśnia W. Mazurkiewicz.

Reklama

Obaj wysyłali już pisma do Powiatowego Zarządu Dróg i Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Zwracali się także o uwzględnienie ich potrzeb do władz gminy Horyniec-Zdrój.

– My zajmujemy się jedynie utrzymaniem dróg. Jedyne, co możemy zrobić, to bieżące remonty cząstkowe, które w Prusiu regularnie prowadzimy – mówi dyrektor PZD Marek Małecki. Starosta Józef Michalik zaznaczył, że w pierwszej kolejności realizowane są inwestycje, które mają zapewnione dofinansowanie zewnętrzne i współfinansowanie przez samorządy w wysokości co najmniej 50 procent. „Przygotowanie zadania do realizacji będzie możliwe po uzyskaniu deklaracji ze strony Gminy Horyniec-Zdrój w zakresie współfinansowania jego realizacji” – czytamy.

Reklama

Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis zapewnia, że do remontu się dołoży. – Jeśli tylko się nadarzy okazja ku temu, gmina deklaruje swój udział finansowy we współpracy ze starostwem. Z taką informacją występowaliśmy – mówi.

Zaznacza jednak, że w tym roku jest to już niemożliwe, ponieważ trzeba zakończyć rozpoczęte inwestycje. – Nasza współpraca z powiatem jest naprawdę dobra. Myślę, że rok 2018 jest realny – twierdzi.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Szyszt - niezalogowany 2017-01-30 21:01:03

    Po co Wam droga?  W Horyńcu zmieniają żarówki w  parku albo kibelki postawią

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ZBOWiDowiec - niezalogowany 2017-01-31 15:53:46

    Na sesji rady gminy jeden mądry kombatant powiedział, że dla kilku rodzin w Nowinach horynieckich nie opłaca się odśnieżać. Lepiej ich wysiedlić!!!!To może i Prusie także, nie trzeba będzie remontować drogi!błechecheche!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    plpl - niezalogowany 2017-02-02 09:08:22

    To może Ciebie ZBOWiDowiec wysiedlić, bo mieszkasz w dziurze?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama