Reklama

Mieszkańcy docenieni za ogrodniczą pasję i trud

Początkiem maja informowaliśmy o miejskiej inicjatywie w postaci „Konkursu na najładniejszy ogród w Przeworsku”. Do rywalizacji w kilku kategoriach można było zgłaszać nie tylko własny ogródek, ale też ten należący do sąsiada czy znajomych mieszkających na terenie Przeworska. Niedawno poznaliśmy laureatów przedsięwzięcia, których miasto postanowiło nagrodzić za zaangażowanie w upiększanie lokalnej przestrzeni.

Jak poinformował przeworski ratusz, na konkurs wpłynęły 33 zgłoszenia, w tym: 13 w kategorii ogród przy domu jednorodzinnym, 16 w kategorii ogródek działkowy oraz po 2  w kategoriach: ogród kolekcjonerski i przy budynku wielorodzinnym, jak również balkon i taras. Uroczysta gala wręczenia nagród rzeczowych i pieniężnych oraz wyróżnień odbyła się w czwartek, 15 września. Wszystkie nadesłane zgłoszenia weryfikowała komisja konkursowa, która wizytowała ogrody, balkony i tarasy. Pierwszy termin odwiedzin wyznaczony był na 1 czerwca i przewidziany wyłącznie dla chętnych, natomiast druga wizytacja, obejmująca już  wszystkie zgłoszone przez uczestników zielone przestrzenie, miała miejsce dniach 13 – 15 lipca. Jurorzy zgodnie ocenili, że nie mieli w tym roku łatwego zadania, bo wszystkie zielone enklawy były bardzo[paywall] zadbane i ciekawie zaaranżowane. Ostatecznie zdecydowano się przyznać 3 pierwsze miejsca ex aequo, 3 nagrody specjalne i jedno wyróżnienie w kategorii „Ogród przy domu jednorodzinnym”, 3 pierwsze miejsca ex aequo i wyróżnienie w kategorii ogródek działkowy oraz wyróżnienia w kategoriach: „Balkon” i Ogród kolekcjonerski lub przy budynku wielorodzinnym”. I tak za najpiękniejszy ogród w kategorii „Ogród przy domu jednorodzinnym” oceniający starania i wkład mieszkańców uznali ten należący do Magdaleny i Piotra Filipów oraz Agaty Sroki, honorując oba 1. miejscem. Dwa drugie miejsca w tej samej kategorii zajęli Jolanta Kucab oraz Maciej Obłoza, a dwa trzecie Barbara Kowal oraz Sylwia i Artur Bobrek. Nagrody specjalne od sponsorów otrzymali natomiast: Ewa Koszulińska-Piasek, Edyta Surmacz-Majba i Danuta i Tomasz Konieczni. W grupie ogródków działkowych doceniono Eugeniusza Kiełba i Teresę i Ryszarda Mazurów, nagradzając ich I miejscem ex aequo. Na drugie w tej kategorii zdaniem jurorów zasłużyli Marzena Skoczny i Danuta Skoczny oraz Paweł Dziedzic, a na trzecie Lucyna i Franciszek Busztowie oraz Teresa i Edward Pasierbiewiczowie. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Zofia i Jan Niemcowie.

Dwie ostatnie kategorie z wyróżnieniami

Reklama

Za najładniejszy balkon wyróżnione zostały z kolei Janina Wojtaszek i Zofia Niemiec, a za najładniejszy ogród kolekcjonerski i przy budynku wielorodzinnym wyróżnienia otrzymali: Helena Konecka i Gustaw Mróz oraz Barbara Telega. Dla laureatów wystąpił muzyczny duet Kinga Chwasta i Maciej Wiśniowski, który zaprezentował utwory w skrzypce, a dyplomy i suweniry wręczyli ogrodnikom – pasjonatom gospodarz miasta Leszek Kisiel, jego zastępca Wojciech Superson, dyrektor Bricomarché STAMP Przeworsk Małgorzata Puc, kierownik Zakładu Oczyszczania Gospodarki Odpadami i Usług Przeworskiej Gospodarki Komunalnej Magdalena Kotulska oraz przedstawiciele firm Wialan Langer i Wiatr sp.j. Jacek Józefczyk i Andrzej Karnas.

Reklama

fot.UM Przeworsk


fot.UM Przeworsk
Dla laureatów wystąpił muzyczny duet Kinga Chwasta i Maciej Wiśniowski.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama