Reklama

Mieszkańcy domagają się lepszej komunikacji miejskiej

11/04/2018 20:00

– Od Łazów Kostkowskich nie da się dojechać do szpitala, starsi, schorowani ludzie muszą wysiadać na Poniatowskiego i stamtąd iść pieszo do przychodni – skarżą się mieszkańcy północnych dzielnic Jarosławia. – Popołudniami nie sposób dojechać od strony Muniny do centrum– słyszmy z drugiego krańca miasta.

Jarosławskie MZK do największych nie należy, bo i Jarosław metropolią nie jest. Wiadomo, że w związku z tym liczba kursów musi się mieścić w określonych ramach i niektóre punkty na mapie miasta siłą rzeczy zawsze będą gorzej zabezpieczone pod względem komunikacyjnym. O braku ważnych kursów mówi się jednak dość często. Mieszkańcy narzekają na połączenie dzielnic leżących przy drodze na Pełkinie. Psioczą, że autobusy linii 8 i 11 kursują zbyt rzadko, więc część osób ma kłopoty z dostaniem się do pracy. – Z Łazów Kostkowskich nie można się dostać do szpitala, trzeba wysiąść wcześniej i przejść kawał drogi – skarży się mieszkanka dzielnicy. Z podobnymi problemami zmagają się mieszkańcy innej peryferyjnej dzielnicy. – Od strony Muniny nie da się wieczorem dojechać do centrum. W Rynku odbywają się różne imprezy kulturalne, święta patriotyczne, nabożeństwa religijne. Starsi ludzie są tego pozbawieni – mówią.

Zastanawiające jest, dlaczego, mimo zapotrzebowania, MZK nie uruchomi takich kursów. Z pytaniem o te kwestie zwróciliśmy się do prezesa miejskiego przewoźnika Władysława Gruby. – Obie sprawy są mi znane – informuje. – Z podobnymi wnioskami spotykam się na co dzień. Niestety trudno zaspokoić potrzeby wszystkich. Mamy w kontrakcie określony limit kilometrów, a uruchamianie nowych kursów wcale nie jest łatwe – zaznacza. – Owszem, w niektórych przypadkach próbowaliśmy uruchomić podobne połączenia, bo mieszkańcy przychodzili z petycjami podpisanymi przez 70 –  80 osób. Potem okazywało się, że tymi liniami jeździ jedna, góra dwie osoby. Do tego w tym roku miasto obcięło nam 340 tysięcy złotych dotacji, ceny biletów nie były zmieniane od 9 lat, a różnego rodzaju ulg ciągle przybywa. Jesteśmy otwarci na rozmowy – deklaruje prezes Gruba. – Rozumiemy, że osoby starsze, które najczęściej korzystają z usług MZK, mają swoje potrzeby, ale łatwo mówić o dodatkowych kursach, a o wiele trudniej o tym, jak je sfinansować.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerw - niezalogowany 2018-04-12 12:33:53

    tak panie pierożek  do robotybudujecie dom seniora  ,a co z komunikacjątylko bale i winko wam w łepetynie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rychu - niezalogowany 2018-04-12 14:38:44

    Niestety ale to wszystko jest prawdą .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2018-04-12 14:45:54

    hola hola, ale był i jest taki wójt co to chciał wybudować linię tramwajową od Z.G. Krakowska do końca Dużej Muniny , może by tak rozpoczął tą wspaniałą przyszłościową inwestycję od terenów swojej gminy ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama