– Od Łazów Kostkowskich nie da się dojechać do szpitala, starsi, schorowani ludzie muszą wysiadać na Poniatowskiego i stamtąd iść pieszo do przychodni – skarżą się mieszkańcy północnych dzielnic Jarosławia. – Popołudniami nie sposób dojechać od strony Muniny do centrum– słyszmy z drugiego krańca miasta.
Jarosławskie MZK do największych nie należy, bo i Jarosław metropolią nie jest. Wiadomo, że w związku z tym liczba kursów musi się mieścić w określonych ramach i niektóre punkty na mapie miasta siłą rzeczy zawsze będą gorzej zabezpieczone pod względem komunikacyjnym. O braku ważnych kursów mówi się jednak dość często. Mieszkańcy narzekają na połączenie dzielnic leżących przy drodze na Pełkinie. Psioczą, że autobusy linii 8 i 11 kursują zbyt rzadko, więc część osób ma kłopoty z dostaniem się do pracy. – Z Łazów Kostkowskich nie można się dostać do szpitala, trzeba wysiąść wcześniej i przejść kawał drogi – skarży się mieszkanka dzielnicy. Z podobnymi problemami zmagają się mieszkańcy innej peryferyjnej dzielnicy. – Od strony Muniny nie da się wieczorem dojechać do centrum. W Rynku odbywają się różne imprezy kulturalne, święta patriotyczne, nabożeństwa religijne. Starsi ludzie są tego pozbawieni – mówią.
Zastanawiające jest, dlaczego, mimo zapotrzebowania, MZK nie uruchomi takich kursów. Z pytaniem o te kwestie zwróciliśmy się do prezesa miejskiego przewoźnika Władysława Gruby. – Obie sprawy są mi znane – informuje. – Z podobnymi wnioskami spotykam się na co dzień. Niestety trudno zaspokoić potrzeby wszystkich. Mamy w kontrakcie określony limit kilometrów, a uruchamianie nowych kursów wcale nie jest łatwe – zaznacza. – Owszem, w niektórych przypadkach próbowaliśmy uruchomić podobne połączenia, bo mieszkańcy przychodzili z petycjami podpisanymi przez 70 – 80 osób. Potem okazywało się, że tymi liniami jeździ jedna, góra dwie osoby. Do tego w tym roku miasto obcięło nam 340 tysięcy złotych dotacji, ceny biletów nie były zmieniane od 9 lat, a różnego rodzaju ulg ciągle przybywa. Jesteśmy otwarci na rozmowy – deklaruje prezes Gruba. – Rozumiemy, że osoby starsze, które najczęściej korzystają z usług MZK, mają swoje potrzeby, ale łatwo mówić o dodatkowych kursach, a o wiele trudniej o tym, jak je sfinansować.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.tak panie pierożek do robotybudujecie dom seniora ,a co z komunikacjątylko bale i winko wam w łepetynie
Niestety ale to wszystko jest prawdą .
hola hola, ale był i jest taki wójt co to chciał wybudować linię tramwajową od Z.G. Krakowska do końca Dużej Muniny , może by tak rozpoczął tą wspaniałą przyszłościową inwestycję od terenów swojej gminy ???
This is a great thing, I think everyone feels this information is very valuable, thank you candy crush soda
tak panie pierożek do robotybudujecie dom seniora ,a co z komunikacjątylko bale i winko wam w łepetynie
Niestety ale to wszystko jest prawdą .
hola hola, ale był i jest taki wójt co to chciał wybudować linię tramwajową od Z.G. Krakowska do końca Dużej Muniny , może by tak rozpoczął tą wspaniałą przyszłościową inwestycję od terenów swojej gminy ???