Gmina Przemyśl podjęła się skanalizowania kolejnych dwóch miejscowości, zwiększając tym samym zasięg sieci sanitarnej na swoim terenie. Chodzi o miejscowości Ostrów i Wapowce.
Plany przypieczętowały podpisane w przedostatnim dniu kwietnia umowy z przedstawicielami firm, które zrealizują prace. Zadanie zostało podzielone na dwie części, a głównym jego założeniem jest uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy i ograniczenie ilości zanieczyszczeń przedostających się do środowiska. Inwestycję w miejscowości Ostrów zrealizuje spółka Geo z Radymna, a w Wapowcach spółka Sanitex z Tryńczy. Wykonawcy muszą się uporać z zadaniem do końca października br. W Ostrowie powstanie około 2,4 kilometrów sieci kanalizacyjnej, ale też przyłączy kanalizacyjnych do nieruchomości zlokalizowanych w tej miejscowości. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie 1 mln 841 tys. 505,44 zł. Natomiast w Wapowcach w ramach zadania wykonane zostanie około 2,8 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej (podobnie jak w Ostrowie grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków), jak również przyłączy kanalizacyjnych do nieruchomości. Ta inwestycja pochłonie nieco mniej, bo 1 mln 231 tys. 890,88 zł (obie kwoty brutto).
Realizacje obu przedsięwzięć będą możliwe dzięki dotacji z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze