Reklama

Mieszkańcy odetchną. Będzie kanalizacja dla dwóch kolejnych miejscowości


Gmina Przemyśl podjęła się skanalizowania kolejnych dwóch miejscowości, zwiększając tym samym zasięg sieci sanitarnej na swoim terenie. Chodzi o miejscowości Ostrów i Wapowce.


Plany przypieczętowały podpisane w przedostatnim dniu kwietnia umowy z przedstawicielami firm, które zrealizują prace. Zadanie zostało podzielone na dwie części, a głównym jego założeniem jest  uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie gminy i ograniczenie ilości zanieczyszczeń przedostających się do środowiska. Inwestycję w miejscowości Ostrów zrealizuje spółka Geo z Radymna, a w Wapowcach spółka Sanitex z Tryńczy. Wykonawcy muszą się uporać z zadaniem do końca października br. W Ostrowie powstanie około 2,4 kilometrów sieci kanalizacyjnej, ale też przyłączy kanalizacyjnych do nieruchomości zlokalizowanych w tej miejscowości. Całość przedsięwzięcia kosztować będzie 1 mln 841 tys. 505,44 zł. Natomiast w Wapowcach w ramach zadania wykonane zostanie około 2,8 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej (podobnie jak w Ostrowie grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków), jak również przyłączy kanalizacyjnych do nieruchomości. Ta inwestycja pochłonie nieco mniej, bo 1 mln 231 tys. 890,88 zł (obie kwoty brutto).

Realizacje obu przedsięwzięć będą możliwe dzięki dotacji z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Reklama

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2026 16:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama