Kilkanaście dni temu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie delegacja z obwodu tarnopolskiego przekazała szczere podziękowania i odznaczenie dla mieszkańców Podkarpacia oraz samorządu województwa podkarpackiego za niezwykłą mobilizację i nieocenioną pomoc udzieloną Ukrainie po rosyjskiej agresji.
Symboliczne odznaczenie z rąk pierwszego wiceprzewodniczącego Tarnopolskiej Obwodowej Rady Volodymyra Bolyeshchuka – działacza społecznego i politycznego, uczestnika działań wojennych na wschodzie Ukrainy – odebrała 5 września członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Data spotkania nie była przypadkowa, zbiegło się ono bowiem z obchodami Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku. Święto to ma zwrócić uwagę na znaczenie pomocy humanitarnej oraz organizacji charytatywnych i wolontariackich.
Przedstawiciel obwodu tarnopolskiego, przekazując odznaczenie, podkreślił wagę współpracy z województwem podkarpackim w zakresie wolontariatu i pomocy humanitarnej i podziękował za wszystkie podjęte działania, wyrażając nadzieję na kontynuację dobrych relacji między regionami.
Z kolei M. Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że słowa podziękowania należą się tak naprawdę całej społeczności województwa podkarpackiego, która z niezwykłym zaangażowaniem pracowała na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.
– Współpraca z Ukrainą w tym trudnym czasie udowodniła, że wspólnie jesteśmy w stanie przezwyciężyć największe wyzwania – powiedziała.
Podczas wizyty rozmawiano też o planach współpracy, której celem ma być dalsze zacieśnianie więzi między społecznościami Podkarpacia i Tarnopola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze