Reklama

Mieszkańcy podzieli się tym, co najcenniejsze [ZDJĘCIA]

Klub HDK PCK „Kropla Nadziei” kolejny raz przekonywał niezdecydowanych do inicjatywy krwiodawstawa. Tym razem efektem akcji było około 16,5 litra cennego daru serca.

Do udziału w szóstej już odsłonie akcji krwiodawstwa pod hasłem „Mieszkańcy Miasta i Gminy Dubiecko dzielą się krwią” mieszkańców z terenu gminy Dubiecko nie trzeba już specjalnie namawiać. Robi to skutecznie od dłuższego czasu Klub HDK PCK „Kropla Nadziei”. Nie tylko namawia do dzielenia się cząstką siebie, ale też podkreśla rolę, jaką może odegrać każdy pojedynczy człowiek, przekazując cenny dar krwi lub osocza. Ostatnią  inicjatywą krwiodawców z Dubiecka była zbiórka, która miała miejsce 2 czerwca. Chętne do udziału w akcji były aż 43 osoby, ale niektórym w podołaniu wyzwaniu przeszkodziły względy zdrowotne lub nieodpowiednie wartości ciśnienia. Finalnie krew oddało więc 37 osób, co dało piękny wynik – około 16,5 litrów życiodajnego płynu. Mieszkańcy miasta i gminy znów pokazali, że dzielenie się darem życia nie stanowi dla nich problemu. Nie brakowało wśród nich zawsze gotowych do pomocy strażaków ochotników z: Dubiecka, Przedmieścia Dubieckiego, Nienadowej, Kosztowej, Bachórca, Dynowa, Dylągowej i Woli Węgierskiej.

Nie była to zapewne ostatnia tego typu inicjatywa Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei”. Mają już też na koncie podobne akcje, jak choćby „Strażacka kropla krwi” czy „Jesienny Dar Serca”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/06/2024 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama