Reklama

Mieszkańcy Skośnej mają dość bajora, proszą o nowy chodnik

Mieszkańcy ulicy Skośnej mają już dość bajora, które powstaje po każdym deszczu, a mieszkańcy Wróblewskiego rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją do władz miasta o remont chodnika. Obie ulice znajdują się na w okolicach osiedla Salezjańskiego w Przemyślu.

Mieszkańcom obu ulic stara się pomóc radny PiS, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 5 „Salezjańskie” Maciej Kamiński. W obu sprawach złożył już interpelacje do władz miasta. – Połowa ulicy Skośnej wygląda bardzo źle, połowa ma niezłą nawierzchnię. Przez ostatnie lata na prośby zarządu naszego osiedla była doraźne naprawiana. Niestety, nie na tyle skutecznie, aby po kilkunastu tygodniach stan nawierzchni się nie pogorszył – wyjaśnił M. Kamiński.

Przy obu ulicach mieszka co najmniej kilkadziesiąt osób. W przypadku ulicy Skośnej doraźne łatanie dziur nie ma większego sensu, bo po opadach deszczu nawierzchnia znowu pokryta jest głębokimi nierównościami. – Myślę, że przyszedł czas na poważniejszy remont tej ulicy. Zdaję sobie sprawę, że pieniądze w budżecie są już w zasadzie rozdysponowane, ale częste interweniowanie może przynieść jakiś efekt – uważa radny M. Kamiński.

Reklama

Niebezpiecznie dla przechodniów

Drugą pilną sprawą, którą powinno się w tamtym rejonie miasta załatwić, jest budowa lub remont istniejącego chodnika na ulicy Wróblewskiego, na odcinku od przecięcia z ulicą Tokarzewskiego do Zawiszy Czarnego. Chodnik nie jest zbyt szeroki, więc nakłady finansowe nie powinny być duże. – Jest w bardzo złym stanie. Po ulicy Wróblewskiego często jeżdżą samochody. Brak chodnika stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych, którzy – chcąc nie chcąc – muszą korzystać z jezdni. W ubiegłym roku zarząd osiedla „Salezjańskie” ujął remont chodnika we wniosku do budżetu miasta – poinformował M. Kamiński.

Reklama

14 marca br. mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy w sprawie remontu. – Są problemy z załatwieniem tej sprawy, bo nasze nalegania czy prośby pozostają bez echa. Być może zebranie jak największej liczby podpisów pod petycją o remont chodnika przyspieszy nieco procedury. Ulica Wróblewskiego wbrew pozorom jest dość ruchliwa. W ciągu dnia nie jest jeszcze tak niebezpiecznie, ale wieczorami, kiedy jest ciemno, poruszanie się jezdnią jest ryzykowne – uważają mieszkańcy Wróblewskiego.

Jaki będzie odzew władz miasta na wspomniane interpelacje, czas pokaże. Mają 30 dni na ustosunkowanie się do problemów. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rico - niezalogowany 2015-03-25 09:27:06

    Jakie to żenujące , żeby mieszkańcy musieli się prosić o prosty chodnik. A jeszcze bardziej, żenujące, że od razu do gazety leci z tym Przewodniczący Maciej I.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ddd - niezalogowany 2015-03-25 10:09:07

    ma parcie na media,a jak glosowal w sprawie podatku?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kolaa - niezalogowany 2015-03-26 07:59:42

    Kamiński nie poparł podatków, każdy ma parcie na media, a fakt on jest teraz wszędzie.Zresztą wolę młodych, którzy coś robią i działają....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości