Reklama

Mieszkańcy Zielonki: Mamy dość hałasu

28/07/2016 19:36

– Było cicho i spokojnie, jednym słowem sielanka, aż w połowie czerwca przyjechali gazownicy i pomiędzy ulicą Pasteura a Na Zawadach postawili wieżę wiertniczą. Teraz żyć tu się nie da – skarżą się mieszkańcy dzielnicy „Zielonka”.

Stanowczo protestujemy

Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 17 „Zielonka” Stefan Bodnar zebrał już dwadzieścia pięć podpisów oburzonych mieszkańców, którzy protestują przeciwko uciążliwościom spowodowanym pracami wiertniczymi. „Przed przystąpieniem do prac zupełnie nikt się z nami nie konsultował. Nikt niczego nie wyjaśnił, nie uprzedził o rozpoczęciu prac. Potraktowano mieszkańców jak powietrze. Rozumiemy, że poszukiwanie gazu to strategiczna konieczność, ale nie możemy się zgodzić na to, w jaki sposób przebiegają prace. Ukształtowanie terenu i specyficzna róża wiatrów powoduje, że hałas jest uciążliwy nawet w odległości około kilometra. Ponadto ciężkie samochody jeżdżą po drodze, która na tym odcinku nie jest przystosowana do przewozu towarów o ciężarze powyżej pięciu ton. Dlatego w piśmie z czternastego lipca skierowanym do inwestora, którym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, wnosimy o zaprzestanie prac w porze nocnej, umieszczenie dodatkowych ekranów dźwiękochłonnych od strony wschodniej i południowo-wschodniej, oraz o przeprowadzenie badań natężenia hałasu we wskazanych miejscach. Ponadto domagamy się przeprowadzenia generalnego remontu jezdni po zakończeniu inwestycji i bieżącego usuwania ubytków w nawierzchni jezdni spowodowanych ciężkim transportem. Proponujemy też pilne spotkanie i wyjaśnienie kwestii zarzutów mieszkańców osiedla”.

W imieniu mieszkańców „Zielonki”, którzy zwrócili się do redakcji Życia Podkarpackiego z prośbą o interwencje drogą elektroniczną, skierowaliśmy prośbę o wyjaśnienie do rzecznika Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Reklama


fot.Jacek Szwic
W połowie czerwca na „Zielonce” wyrosła wieża wiertni.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kruhelanka - niezalogowany 2016-07-28 22:33:45

    Ludzie litości nie przesadzajcie, pewnie chodzi o jakieś odszkodowanie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ostrowiak - niezalogowany 2016-07-29 12:17:00

    Jakoś ludzie w Ostrowie przeżyli to wy też... Staruchy jedne... Wszystko wam tam nie pasuje, tutaj rajdy, tutaj wiertnia. Przeprowadzić się jak nie pasi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gg - niezalogowany 2016-07-29 12:32:06

    ktoś kurwa chce  dobrze  znaleść jakieś złoża a tu pare staruchów szuka problemu    niby stary nic nie słyszy jak mówisz do niego z odległości 2 metrów ale jak coś robią kilkaset metrów dalej to wszystko słyszą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama