15 mieszkańców zostało ewakuowanych w poniedziałek rano, 10 stycznia, z kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu w wyniku pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań.
Zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Smolki do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wpłynęło tuż po g. 6.30 rano. – Do zdarzenia zostało zadysponowanych łącznie 6 zastępów – 5 z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Przemyślu i 1 z OSP w Bolestraszycach. Po przyjeździe stwierdzono, że pali się mieszkanie. Ze względu na duże zadymienie w budynku ewakuowano z niego 15 osób, z czego 2 przekazano wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego celem udzielenia pomocy medycznej – informuje rzecznik prasowy komendanta miejskiego PSP bryg. Grzegorz Latusek. Po ugaszeniu pożaru obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną, by ustalić, czy nie było ewentualnych zarzewi ognia.
Z informacji udostępnionych przez[paywall] Komendę Miejską Policji w Przemyślu wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zapalenie się kominka olejowego. „Policjanci wykonali oględziny miejsca pożaru oraz dokumentację fotograficzną. Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności zdarzenia” – czytamy na stronie KMP Przemyśl. Po zakończeniu działań ewakuowani mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.
Pomoc od miasta
Jedno z pomieszczeń w mieszkaniu, w którym wybuchł ogień, uległo spaleniu, natomiast reszta nadaje się do remontu. Z pomocą pogorzelcom ruszyły władze miasta, oferując możliwość skorzystania z noclegu w lokalu zastępczym. Nie zdecydowali się oni na wspomniane rozwiązanie, gdyż skorzystali z gościnności rodziny mieszkającej w tym samym budynku. Poszkodowanym udzielona zostanie również pomoc rzeczowa. Z funduszy MOPS w mieszkaniu dotkniętym pożarem wymienione zostaną okna, ponadto PGM wykona drobny remont obejmujący prace naprawcze tynków.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze