Teren osiedla nr 13 „Przemysława” w Przemyślu jest poprzecinany dziesiątkami małych uliczek, których stan nawierzchni woła o pomstę do nieba. Jak tak dalej pójdzie, kierowcy samochodów zaczną gremialnie oddawać zarządcę dróg – czyli miasto – do sądu. Mają już dość comiesięcznych wizyt w warsztatach samochodowych.
Ulice: Balickiego, Benszówny, Chocimska, Fischera, Grochowska, Kupały, Krakusa, Mieszka I, Domowa, dolny fragment Tatarskiej czy Wandy to – zdaniem zarządu osiedla – te, które wymagają natychmiastowej interwencji odpowiedzialnych służb. Po zimie stan ich nawierzchni wygląda fatalnie[paywall].
– Do naprawy nadaje się większość. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma pieniędzy. Ale na to muszą się znaleźć. Co roku robimy przegląd ulic na terenie osiedla i przedstawiamy wnioski i potrzeby. 13 marca wystąpiliśmy z pismem, aby w trybie przyspieszonym dokonać choćby napraw cząstkowych. Kilka razy już występowałem z tym problemem podczas sesji rady miasta. Pokazywaliśmy te ulice zastępcy prezydenta Bogusławowi Świeżemu i dyrektorowi Zarządu Dróg Miejskich Jackowi Cieleckiemu. Na razie bez jakiegokolwiek odzewu – opowiada przewodniczący zarządu osiedla nr 13 „Przemysława” Henryk Hawryś. – Tutaj też mieszkają ludzie. Ludzie, którzy sumiennie płacą podatki, a są zmuszeni żyć jak w dziewiętnastym wieku. Przecież to nienormalne, aby co chwilę jeździć do mechanika – dodał.
Mieszkańcy nie wierzą już w jakiekolwiek zapewnienia władz.– Ani prezydent Choma nam nie pomógł, ani, jak przypuszczamy, nie zrobi tego prezydent Bakun, choć w kampanii wyborczej mamił wspaniałymi hasłami – usłyszeliśmy od mieszkańców kilku ulic.
– Na jednym ze spotkań z panem prezydentem powiedzieliśmy wprost, żeby po prostu pozamykali te wszystkie ulice i będą mieć święty spokój. Bo innego wyjścia nie widzimy – stwierdził H. Hawryś.
– Wie pan, jak powinno być? Ano tak, że powinniśmy oddać władze miasta do sądu za notoryczne uszkadzanie samochodów i żądać odszkodowania. Tak, jak robią to w innych miastach. Ale pewnie tego nie zrobimy, bo wciąż liczymy, że się nad nami zlitują – dodał mieszkaniec ulicy Kupały.
– Wciąż nam mówią: poczekajcie, zrobimy to później. Jest wiele innych, ważniejszych miejsc. Tyle że nie czujemy się mieszkańcami drugiej kategorii. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie jest w stanie zrozumieć prostych zasad fizyki. To teren górzysty. Każdy opad sprawia, że woda spływa i drąży. Bardzo szybko tworzy mniejsze lub większe dziury. Studzienki ściekowe są nieczyszczone od lat – powiedział przewodniczący H. Hawryś.
– Mówimy wprost: jesteśmy zawiedzeni nową władzą. To nie tak miało wyglądać! – podsumował jeden z mieszkańców ulicy Grochowskiej.
Wspomniany przez przewodniczącego H. Hawrysia przegląd ulic wskazał także inne, które wymagają tzw. napraw pozimowych. To m.in.: Czachowskiego, Czerwieńska, Demeskiego, Federkiewicza, Grota-Roweckiego, Rodzinna, Skalna, Stachiewicza, Sucharskiego, Szykowskiego, Zaleskiego czy Żwirowa. Na niektórych wypadałoby popracować nad zdeformowaną trylinką, na innych uzupełnić ubytki w płytach betonowych.
Na wspomniane przez H. Hawrysia pismo z 13 marca br. najpierw odpowiedział zastępca dyrektora ZDM w Przemyślu Piotr Bartocha. Wyjaśnił, że w ramach pieniędzy z budżetu miasta na bieżące utrzymanie dróg, na terenie osiedla zostaną wykonane remonty cząstkowe. Takie, które zapewnią przejezdność ulic.
Potem do dokumentu odniósł się zastępca prezydenta Bogusław Świeży. Powiedział to samo, dodając, że remonty na ulicach mających nawierzchnię betonową, z kruszywa czy elementów betonowych prefabrykowanych, będą uzależnione od pieniędzy, jakie pozostaną po remontach cząstkowych nawierzchni bitumicznych. Można tylko domniemywać, że skoro na te drugie brakuje funduszy, to o poprawie ulic np. z nawierzchnią z płyt betonowych mieszkańcy mogą zapomnieć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakby pis zostawił w budżecie jakieś pieniądze po sobie to może byłoby na jakieś remonty...
Przez 20 lat będzie biadolenie , to wszystko wina PiS .Czas wziąść dupę w troki i do roboty
Cytat ,, Teren osiedla nr 13, Przemysława,, w Przemyślu , jest poprzecinany dziesiątkami małych,, Co pan Godos?
A kiedy pojedzie autobus w te rejony ..? Ul.Wandy ,Akacjowa i przyległe ul.nigdy nie widziały autobusu ... czy tu nie mieszkają ludzie ??
Zapraszam na ulicę Dolińskiego taka sama droga i też mamy tego dość. Od lat nie można się doprosić o jakikolwiek remont.
Chyba wszyscy ci co się w latach 50-60 i później, ubiegłego wieku budowali na "Tatarskiej Górze" mieli świadomość co to za teren jest i budowali się na własną odpowiedzialność. Zapewne też wiedzieli, że żaden plan nigdy nie przewidywał na tej gorze infrastruktury autobusowej. W latach 70 miałem możliwość kupienia tam działki budowlanej ale po wizji lokalnej dałem sobie spokój. Autobusy? - nie trudno sobie wyobrazić jakby wyglądał podjazd czy zjazd autobusu oblodzoną Basztową w zimie, o innych ulicach dojazdowych nie mówiąc.
To zobacz sobie Ul Wołodyjowskiego to od razu ochłoniesz .Zresztą tak wygląda 90 procent przemyskich ulic .
Taka PISoBOLSZEWICKA zemsta na mieszkańcach.Tak skończy też bolandia nim suweren nie pogoni tej zarazy XXI wieku.
Pisałem jako dokładny przemyski obserwator do każdego wpisu swoje stałe motto, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. Przymyślaki jako jedyna nacja w województwie pięknego rozkwitającego od lat Rzeszowa wpada z jednej skrajności w drugą. Najpierw wybierają przez 16 lat faceta, pomijam jego polityczne harcerzy który nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu nawet taką mieściną jak Przemyśl, zaś obecnie zafundowali sobie młodego gościa który nie tylko nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu i kierowaniu zespołami ludzkimi, spółkami ale co istotne bez zaplecza politycznego i co najważniejsze bez jakiejkolwiek wizji rozwoju mieściny co wiąże się z nakładami finansowymi, a jedyną alternatywa jak słychać, czuć i niestety widać to spłata ponad 150 milionowe go zadłużenia po poprzedniku czyli Chomie. Kto mi odpowie jakie za możliwości finansowe ma obecnie Bakun, unijna manna się skończyła, jest i będzie kara że strony Wielkiego Marszałka za poniżenie jego majestatu i PIS w wyborach a jakie finansowe możliwości ma obecny ojciec mieściny kiedy sam rezygnując z mandatu posła zwiał od Kukiza widząc że partia ta czy ugrupowanie właściwie istnieje tylko teoretycznie jak wcześniej Palikota czy obecnie Biedronka. A czy ktoś kiedyś zapytał jasno jakie dokonania miał Pan Bakun w Sejmie jako poseł, co w przeciągu 3 lat zrobił dla dla Przemyśla, jakie inwestycje, proszę niech wymieni choć jedną wtedy uwierzę nie tylko w dobre chęci ale też w skuteczność w działaniu. Panie Bakun jako suwerena czekam na odpowiedź. A więc jak widać podobnie z tą obecną kukizową radą też bezradą, sesje raczej wykrzykiwanie pobożnych życzeń, kłótnie kto był lepszy, marne tematyki posiedzeń a co łączy wszystkich to podpisywana lista dietek jedynie to się zmieniło. A więc jak widać po wpisach radość po wyborze była przedwczesne samo wykrzykiwanie Wojtek, Wojtek, Wojtek powoli a minęło zaledwie pół roku zamienia się w hasło tylko nie Wojtek, a więc kto następny. Gdzieś tak o oddali słyszę tylko chichot Wielkiego Marszałka i Chomy, czegoście pożądali, tegoście oczekali. Tyle na razie i aż tyle.
Poprawki do wpisu, nie polityczne harcerzy a polityczne harce, nie czo obecnie Biedronka, ma być czy obecnie Biedronia. Ten cholerny telefon.
Ul, Pasteura też jest w tragicznym stanie, w szczególności na odcinku od mostku dla narciarzy do pętli autobusowej.
gdzie Wy wszyscy tu piszący byliście przez ostatnie 16-cie lat? czy te wszystkie ulice uległy zniszczeniu nagle teraz ? czy są takie nieremontowane od szeregu lat? przedtem Wam to nie przeszkadzało?
Are you searching for a class and sexy call girl in a romantic dinner date or tonight party? We are providing top class horny and busty Noida call girl for fulfilling your erotic pleasure. Just call Kajal Roy and reserve your meeting. Our high profile Greater Noida call girl gives all types of services. Greater Noida escort service agency is very popular in young people. Hire high profile call girl in Greater Noida and enjoy your party.
Nie potrafisz geniuszu WKLEIĆ zwykłego cytatu. Wiesz o co Ci chodzi? Analny fabeta, szukaj kleszczy.....
Brawo, w końcu kto mądrze napisał. Nie było takiego szumu przez ostatnie lata a przecież "problem zniszczonych ulic" w okolicy Tatarskiej i Przemysława nie pojawił się po ostatniej zimie. Dlaczego życie podkarpackie nie pisało o tym problemie tak często jak po wyborach nowego Prezydenta? Czy za czasów poprzedniego Prezydenta mieliście na osiedlu asfalt wylany i autobusy jeździły tymi wąskimi uliczkami podwożąc Was pod drzwi? Nie ma tygodnia żeby życie podkarpackie nie napisało artykułu ukazującego jak bardzo nie na rękę Wam nowy Prezydent, aż źle się czyta Wasze artykuły, ale na szczęście coraz więcej ludzi to zauważa i wyrabia sobie opinie na Wasz temat...
To przykre ,że miasto o takiej historii tak nisko upadło.
Ogłosić hucznie UPADŁOŚĆ MIASTA .. .może coś skapie na remonty
Proponuję bojkot Życia Podkarpackiego, ciekawe czy też zwalą na Bakuna.
Zawiedzeni... Może Bakun winien jeszcze w totka wygrać????
Ojoj smuteczek wielki poczułem na Twój wpis, takie mi tu smuteczki wypisujesz. Narrację masz wszędzie taka sama i już nawet wiem kim jesteś. Oj żal
Ludzie otrząśnijcie się. Bzdury piszecie a miasto naprawdę na tym traci :) Fakt Pan W. Bakun nie ma zaplecza - ale nie chodzi o zaplecze polityczne- JEMU BRAKUJE ZAPLECZA MERYTORYCZNEGO. Prezydent nie jest od wszystkiego do tego powinien mieć służby, które mu mądrze doradzają a on pomysł akceptuje bądź nie (a pomysły winne być zgodne z ustawą o finansach publicznych, nie naruszać prawa pracy etc, etc) , Takich służb Prezydent nie ma bądź nie potrafi z nich skorzystać.
Pamiętacie kiedyś prace w czynie społecznym ? ciekawe ilu chętnych teraz by się znalazło . Każdy tylko krytykuje i narzeka , ale zrób człowieku coś sam od siebie.
masz rację , tylko narzekać potrafią krzykacze
Kiedy do was dotrze że pan Bakun jest naszym lokalnym Nikodemem Dyzmą. Dostał się przypadkiem do sejmu, a potem nabrał ludzi na gładką gadkę o nowych technologiach. Nie ma wykształcenia, nie ma doświadczenia, nie ma zaplecza.
Pewnie ta drogą posypała się od wyborów buhaha
Mieszkańcy wybrali nowego prezydenta miasta żeby coś w końcu w tym mieście się zmieniło po tylu latach stagnacji i marazmu, oczekiwali zmiany na lepsze. Pan Bakun w swojej kampanii wyborczej obiecywał zmiany na lepsze i nie ma co sie dziwic że ludzie mu uwierzyli. Skoro Pan Bakun zdecydował się aby kandydować na to stanowisko prezydenta miasta i zrezygnował z intratnego mandatu posła to musiał zdawać sobie sprawę z sytuacji ekonomicznej miasta i z problemów z jakimi się boryka. Mowienie teraz że nie ma pieniędzy na utrzymanie miasta i inwestycje, bo poprzednicy narobili długów i kasa miejska świeci pustkami jest nie na miejscu, ponieważ kandydując na stołek prezydenta miasta wiedział na co się pisze i jak wyglądają finanse miejskie a jednak obiecywał w swojej kampanii wyborczej zmiany ...hmm widzimy teraz co się dzieje w mieście i w spólkach miejskich no ale zobaczymy co przyszłość przyniesie
Tyle lat jest rozpierdol a dopiero teraz artykul?
I wykorzystanie porównania do Nikodema Dyzmy oddaje całkowicie sytuację...
Obawiam się, że nie wiedział tylko żył w przekonaniu nie poprzednicy kradną a on będzie uczciwy i nieukradzione pieniądze trafią na inwestycje... A tu zonk poprzednicy pewnie przez ostatnich kilka lat nie kradli bo nie było już co więc dogadali się z PiS, że p. Coma nie kandyduje tylko przekaże głosy komuś z PiSu( a pis wybrał tragicznego kandydata). Tyle że znajawił się ON wybawiciel nasz... tyle, że z planu 6 trybików na razie żaden nie odpalił...
Czy rzeczywiście nikt nic nie pisał, nikt nie narzekał, gazeta milczała? Poniżej zaledwie kilka przykładówhttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/16896,od-10-lat-prosza-o-remont-drogi-zdjeciahttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/16623,mieszkancy-latwo-zniszczyc-ale-naprawic-znacznie-trudniejhttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/9265,skandal-na-zawiszy-czarnego-w-przemysluhttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/16360,mieszkancy-balickiego-w-dzien-mieszkamy-w-srodmiesciu-w-nocy-w-lesie
Samsung Irex leading manufacturers of functional furniture in Korea. Our main items cover all kitchen furniture. For more query please visit us.Furniture Hardware India Telescopic furniture fittings for furniture fittings Interior Door Hinges telescopic channels for drawers furniture fittings suppliers
We are leading manufacturers of Copper washer, Aluminum washer, Gaskets, and Shim in India. For more query visit us.felt rings manufacturers Automotive Washers exporter in India aluminum washers manufacturer Gaskets exporter copper washers exporters in india shim manufacturer in india steel washer manufacturerspring washer manufacturer in india
BIOAYURVEDApieces are the full spectrum of the best of Ayurveda with organic ingredients and zero synthetic s in vegan and vegetarian option. Offered as a holistic ecosystem across the categories of Supplements, Skin + Soin, and Superfoods, these are the many different needs of wellness and wellbeing, naturally. https://www.bioayurveda.inhttps://bioayurveda.blogspot.com/
Nice Post...<a href="https://bioayurveda.blogspot.com/"> blog </a><a href="https://www.bioayurveda.in/ANTI-AGEING-SUN-PROTECTIVE-FACE-CRÈME-(SPF 30)"> ANTI-AGEING SUN PROTECTIVE FACE CRÈME (SPF 30) </a><a href="https://www.bioayurveda.in/"> webpage </a>
Jakby pis zostawił w budżecie jakieś pieniądze po sobie to może byłoby na jakieś remonty...
Przez 20 lat będzie biadolenie , to wszystko wina PiS .Czas wziąść dupę w troki i do roboty
Cytat ,, Teren osiedla nr 13, Przemysława,, w Przemyślu , jest poprzecinany dziesiątkami małych,, Co pan Godos?