Reklama

Mieszkanka gminy Chłopice straciła ponad 13 tys. złotych. Uwaga na cyberoszustów!

Kilka dni temu, 36- letnia mieszkanka gminy Chłopice została oszukana podczas sprzedaży za pośrednictwem jednej z aplikacji przeznaczonej do sprzedaży i wymiany używanej odzieży.

Kiedy po raz pierwszy wystawiła do sprzedaży sukienkę, otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem z prośbą o potwierdzenia zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy. Gdy kobieta kliknęła w link, otrzymała komunikat z wyborem banku, w którym ma konto.

Nie zauważyła w tym nic podejrzanego i zalogowała się do bankowości elektronicznej. Czas oczekiwania na potwierdzenie wydał jej się dość długi i w międzyczasie zajęła się czymś innym.

Po chwili otrzymała telefon z banku, w którym poinformowano ją o podejrzanych transakcjach wychodzących i zablokowaniu dwóch wychodzących przelewów. Niestety, zanim to się stało, trzy wcześniejsze transakcje zostały zrealizowane, a kobieta straciła ponad 13 tys zł.

Reklama

Pamiętajmy! Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach tracimy dostęp do konta.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama