Reklama

Mikołaj objechał cały Przemyśl [ZDJĘCIA]

08/12/2020 09:42

W niedzielę, 6 grudnia, św. Mikołaj objechał 74 ulice, co zajęło mu prawie pięć godzin.

W poprzednich latach tłum dzieciaków na Rynku czekał na przyjazd Mikołaja, który nawet raz pojawił się na dachu ratusza. Niestety w tym roku[paywall] z powodu obostrzeń, będących konsekwencją trwającej od wiosny epidemii koronawirusa, nie można było zorganizować tłumnego spotkania z brodatym Świętym.

Jednak żeby najmłodszych nie pozbawiać radości, organizatorzy wymyślili inną formułę mikołajowej parady. Kilka minut po szesnastej na Rynek wjechała kolejka poprzedzana kawalkadą motocyklistów. Przemyślanie dobrze ją znają, bo zwykle turyści zwiedzają nią miasto. Tym razem kolejka miała odświętne iluminacje i przystrojona została w mikołajowym stylu.

Mikołaj skinieniem dłoni rozświetlił ogromną choinkę stojącą w Rynku i pozdrowił dzieci, które tu na niego czekały. Jego pomocnikami byli: niedźwiadek, panda, tygrysek, no i tradycyjnie anioł. Rozdawanie upominków nie trwało długo, gdyż na Mikołaja czekały jeszcze dzieci w całym mieście, a trasa przejazdu migającej światłami kolejki wiodła aż przez 74 ulice, które wymienione były w zapowiedziach imprezy.

Zaplanowany czas przejazdu trochę się wydłużył, ale trudno było popędzać maszynistę, kiedy zza okien widać było uśmiechnięte dzieciaki machające Mikołajowi. Warto więc podziękować organizatorom i sponsorom w imieniu wszystkich dzieci, które zostały obdarowane, a także tych, które tylko z okien widziały Świętego, kiedy przejeżdżał ich ulicą.


***

Reklama

Organizatorami wizyty św. Mikołaja byli:

prezydent Przemyśla i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a sponsorami: Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego, Miejski Zakład Komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Zakład Usług Komunalnych, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Straż Miejska w Przemyślu oraz Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bakun plus - niezalogowany 2020-12-08 10:10:08

    Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun wziął udział w niedzielnym, mikołajkowym morsowaniu Przemyskich Morsów na stawikach w Przemyślu. Wyluzowany prezydent i dlatego go lubię.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alka - niezalogowany 2020-12-08 11:35:29

    Zaraz po Nowym Roku dostaniesz od niego prezenty.Pierwsze smieci do gory potem reszta.Wiec lubic to malo, powinienes go pokochac.Poczekam co wtedy napiszesz i jaki bedziesz. ty wyluzowany.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Justyna - niezalogowany 2020-12-08 12:50:07

    Podziekuj Pisowi a nie czepiasz się Bakuna. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama