W niedzielę, 6 grudnia, św. Mikołaj objechał 74 ulice, co zajęło mu prawie pięć godzin.
W poprzednich latach tłum dzieciaków na Rynku czekał na przyjazd Mikołaja, który nawet raz pojawił się na dachu ratusza. Niestety w tym roku[paywall] z powodu obostrzeń, będących konsekwencją trwającej od wiosny epidemii koronawirusa, nie można było zorganizować tłumnego spotkania z brodatym Świętym.
Jednak żeby najmłodszych nie pozbawiać radości, organizatorzy wymyślili inną formułę mikołajowej parady. Kilka minut po szesnastej na Rynek wjechała kolejka poprzedzana kawalkadą motocyklistów. Przemyślanie dobrze ją znają, bo zwykle turyści zwiedzają nią miasto. Tym razem kolejka miała odświętne iluminacje i przystrojona została w mikołajowym stylu.
Mikołaj skinieniem dłoni rozświetlił ogromną choinkę stojącą w Rynku i pozdrowił dzieci, które tu na niego czekały. Jego pomocnikami byli: niedźwiadek, panda, tygrysek, no i tradycyjnie anioł. Rozdawanie upominków nie trwało długo, gdyż na Mikołaja czekały jeszcze dzieci w całym mieście, a trasa przejazdu migającej światłami kolejki wiodła aż przez 74 ulice, które wymienione były w zapowiedziach imprezy.
Zaplanowany czas przejazdu trochę się wydłużył, ale trudno było popędzać maszynistę, kiedy zza okien widać było uśmiechnięte dzieciaki machające Mikołajowi. Warto więc podziękować organizatorom i sponsorom w imieniu wszystkich dzieci, które zostały obdarowane, a także tych, które tylko z okien widziały Świętego, kiedy przejeżdżał ich ulicą.
***
Organizatorami wizyty św. Mikołaja byli:
prezydent Przemyśla i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a sponsorami: Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego, Miejski Zakład Komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Zakład Usług Komunalnych, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Straż Miejska w Przemyślu oraz Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun wziął udział w niedzielnym, mikołajkowym morsowaniu Przemyskich Morsów na stawikach w Przemyślu. Wyluzowany prezydent i dlatego go lubię.
Zaraz po Nowym Roku dostaniesz od niego prezenty.Pierwsze smieci do gory potem reszta.Wiec lubic to malo, powinienes go pokochac.Poczekam co wtedy napiszesz i jaki bedziesz. ty wyluzowany.
Podziekuj Pisowi a nie czepiasz się Bakuna.
a co ma PiS do POdwyżek śmieci przecież RM zatwierdza dla miasta wszystkie POdwyżki a nie PiS
Do bobasCo ma pis do cen śmieci ?- wszystko i to nie tylko kwestia Przemyśla ale wszystkich samorządów.Prezydent na 5 z plusem
Do Silver.Teraz w miescie o wszystkim decyduje Regia.Osleples?Patrz co sie dzieje.
A Sw.Mikołaj za sprawa Prezydenta Bakuna gratisowo nasniezył"osłał łaczke" Puchalskiemu,zeby biznes nie padł .Panie Kamiński niech Pan sprawdzi fakture za prace trzech armat przez dwa dni,ratraka,ludzi i zuzycie wody i energi.Jaka jest wystawiona faktura.Tam pisze teren prywatny,a sprzet i ludzie to miejski
Do Justyny.Tak? To zobacz co ZIMNY napisal.I co ty na to?
Ten anioł Mikołaja to trochę strasznie wygląda, bałbym się go na żywo ;)
Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun wziął udział w niedzielnym, mikołajkowym morsowaniu Przemyskich Morsów na stawikach w Przemyślu. Wyluzowany prezydent i dlatego go lubię.
Zaraz po Nowym Roku dostaniesz od niego prezenty.Pierwsze smieci do gory potem reszta.Wiec lubic to malo, powinienes go pokochac.Poczekam co wtedy napiszesz i jaki bedziesz. ty wyluzowany.
Podziekuj Pisowi a nie czepiasz się Bakuna.