Reklama

Mikołaj pamiętał o wszystkich dzieciach

21/12/2019 11:21

Aż 250 paczek rozdał św. Mikołaj dzieciom z osiedli: Kmiecie, Wieniawskiego i Warneńczyka. Nie zapomniał też o dzieciach ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach.

6 grudnia o 18.00 dzieci zgromadziły się w kościele parafialnym na mszy roratniej, a później spotkały się ze św. Mikołajem. – Witam wszystkie dzieci z rodzicami. Mikołaj się cieszy, kiedy[paywall] widzi taką wielką rzeszę dzieci, które przychodzą do świątyni, żeby się modlić – powiedział święty.

Organizatorem tego wydarzenia były zarządy osiedli Kmiecie i Warneńczyka. Dzięki sponsorom przygotowali 250 paczek, a nadwyżkę od darczyńców przekazali dla rodaków na Ukrainie w ramach akcji „Mikołaj bez granic”, którą organizuje stowarzyszenie Linia 102.

Reklama

Bardzo nietypowe zgłoszenie dotarło tego dnia także na numer alarmowy. – Zadzwonił do nas św. Mikołaj, który nie mógł trafić do dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach. Postanowiliśmy mu pomóc i wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wysłaliśmy wsparcie – opowiada Marek Janowski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

W ośrodku na Mikołaja czekały już dzieci – Kubuś i Dominik. Chłopcy otrzymali piękne prezenty, które wzbudziły ich zachwyt, a ten z kolei wzruszył Mikołaja i jego pomocników.


fot.WSPR Przemyśl
Pomocnicy Mikołaja dotarli do ośrodka w Korytnikach.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama