Aż 250 paczek rozdał św. Mikołaj dzieciom z osiedli: Kmiecie, Wieniawskiego i Warneńczyka. Nie zapomniał też o dzieciach ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach.
6 grudnia o 18.00 dzieci zgromadziły się w kościele parafialnym na mszy roratniej, a później spotkały się ze św. Mikołajem. – Witam wszystkie dzieci z rodzicami. Mikołaj się cieszy, kiedy[paywall] widzi taką wielką rzeszę dzieci, które przychodzą do świątyni, żeby się modlić – powiedział święty.
Organizatorem tego wydarzenia były zarządy osiedli Kmiecie i Warneńczyka. Dzięki sponsorom przygotowali 250 paczek, a nadwyżkę od darczyńców przekazali dla rodaków na Ukrainie w ramach akcji „Mikołaj bez granic”, którą organizuje stowarzyszenie Linia 102.
Bardzo nietypowe zgłoszenie dotarło tego dnia także na numer alarmowy. – Zadzwonił do nas św. Mikołaj, który nie mógł trafić do dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach. Postanowiliśmy mu pomóc i wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wysłaliśmy wsparcie – opowiada Marek Janowski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.
W ośrodku na Mikołaja czekały już dzieci – Kubuś i Dominik. Chłopcy otrzymali piękne prezenty, które wzbudziły ich zachwyt, a ten z kolei wzruszył Mikołaja i jego pomocników.
fot.WSPR Przemyśl
Pomocnicy Mikołaja dotarli do ośrodka w Korytnikach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze