Reklama

Mikołaj przybył na przemyski Rynek

05/12/2017 09:30

W niedzielę, oprócz zimy, do miasta przybył również święty Mikołaj.

Wprawdzie mikołajowa parada zapowiedziana była na godzinę szesnastą, ale już pół godziny wcześniej Rynek Starego Miasta zapełnił się grzecznymi dziećmi i[paywall] ich rodzicami.

Czas oczekiwania na dostojnego gościa piosenkami umilały dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 15 i ze świetlicy „Wzrastanie” z Radymna, a ksiądz Andrzej Bienia przypomniał legendę o świętym Mikołaju. Wreszcie od strony ulicy Kaziemierza Wielkiego pojawił się mikołajowy orszak. Przodem szły śnieżynki, za nimi górujące nad tłumem anioły, a na końcu na przystrojonym wozie strażackim wjechał Mikołaj. 


fot.Jacek Szwic
Na spotkanie z Mikołajem przyszły tłumy grzecznych dzieci.

Prezydent Grzegorz Hayder przywitał dostojnego gościa, który kikunastominutowe spóźnienie tłumaczył awarią sań. W tym czasie dzieciaki wyciągały szyje, żeby go zobaczyć, bo już nie mogły się doczekać prezentów. Mikołaj trzykrotnie uderzył pastorałem w podłogę i zakrzyknął:

– Niech się stanie światło! Na to hasło na całym Rynku zapłonęły wszystkie świąteczne ozdoby. Dopiero wtedy strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Granicznej ruszyli z workami, żeby rozdawać prezenty. Kiedy już wszystkie dzieci zostały obdarowane, zimowe niebo rozświetliły fajerwerki, a Mikołaj pożegnał się i pojechał dalej, bo musiał odwiedzić jeszcze wiele dzieci.

Reklama

Organizatorami tegorocznej parady mikołajowej byli: prezydent miasta Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, służby mundurowe, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, służby miejskie oraz firma „Piotruś Pan”.


fot.Jacek Szwic
Oprawę muzyczną parady zapewniły dzieci z SP 15 i świetlicy „Wzrastanie”.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2017-12-05 15:53:21

    Panie ministrze Jaki zapraszamy do Przemyśla http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/6060353,nielegalny-biznes-na-pozydowskich-kamienicach-w-przemyslu-a-kogo-to-obchodzi,id,t.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    NCplus - niezalogowany 2017-12-05 18:08:09

    Już wystarczająco dużo w tym mieście gwiazd z PiSu? Brakuje Ci nijakiego?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama