Nadszedł długo oczekiwany miesiąc – grudzień. Miesiąc pachnący słodkimi piernikami oraz igliwiem, ale przede wszystkim miesiąc spełniających się życzeń. Czas wywoływania radości poprzez otrzymywanie i obdarowywanie prezentami. To okres, który w dorosłym życiu wspomina się z nostalgią. Każdy bowiem wie, że do tych, którzy byli grzeczni, 6 grudnia przychodzi Święty Mikołaj. Starszy Pan z siwą brodą w asyście pomocników i z workiem licznych prezentów.
W tym roku wyjątkowo grzeczne okazały się dzieci z Przedszkola nr 16 w Przemyślu oraz z „zerówki” w Orłach. Długo wyczekiwany Mikołaj odwiedził Salę Zabaw Leon Park w Orłach, zaskoczył bawiące się dzieci i tym najgrzeczniejszym wręczył prezenty. Zaskoczenie i ciekawość mieszały się z[paywall] radością i euforią. Każde dziecko miało okazję do pochwalenia swoimi sukcesami, mogło odpowiedzieć na pytania Mikołaja i odebrać paczkę. W ramach podziękowania od dzieci dla Starszego Jegomościa były piosenki, wierszyki, a także brawa. Nie zabrakło też wspólnego pozowania do zdjęć. To był dzień przepełniony pozytywnymi wrażeniami. Dzień spełniania życzeń i rozpieszczania. Warto podkreślić, że w sali razem z dziećmi na wizytę Mikołaja czekały również mamy i wychowawczynie. Dla nich także Mikołaj miał prezenty.
Katarzyna Gręda, mama 6-letniej Agatki z Orłów: – W tym dniu widać było zadowolenie na twarzach naszych dzieci, a to jest najlepszą nagrodą dla każdego rodzica. W Sali Zabaw Leon Park stworzony został niepowtarzalny klimat. Udało się to zarówno dzięki świątecznym dekoracjom, sympatycznej i pomocnej obsłudze, ale przede wszystkim dzięki dzieciom, które tego dnia były wyjątkowo grzeczne. Obecni na sali rodzice mieli okazję zobaczyć, jak ich dzieci bawią się w grupie, jak integrują z rówieśnikami i reagują na Mikołaja. To była okazja do wspólnego pozowania do zdjęć. Bez wątpienia taka integracja poza szkołą sprzyja rozwojowi emocjonalnemu. Cieszę się, że Mikołaja spotkaliśmy akurat w Leonku.
Renata Czajkowska, wychowawczyni grupy 5- i 6-latków z Przedszkola nr 16 w Przemyślu: – Nasza grupa wyruszyła z przedszkola w Przemyślu w poszukiwaniu Mikołaja. W sali zabaw zatrzymaliśmy się na beztroski relaks. Radosna i przyjazna atmosfera, jaką zastaliśmy w Leon Parku, sprawiła, że dzieci czuły się bardzo komfortowo. I tam, nieoczekiwanie dla nich, udało nam się spotkać ze Świętym. Zaskoczenie na twarzach najmłodszych, kiedy w drzwiach stanął Mikołaj, było bezcenne! Powitały go entuzjastycznie, a następnie po krótkiej rozmowie otrzymały przepiękne prezenty, dostosowane do ich wieku i potrzeb. W ramach podziękowania za wizytę dzieci zaprezentowały układ taneczny i zaśpiewały świąteczne piosenki. Była to dla nich wspaniała przygoda i wielkie przeżycie. Mam nadzieję, że za rok znów spotkamy Mikołaja w Leon Parku i będziemy się znakomicie bawić.
Sala Zabaw Leon Park funkcjonuje od czerwca 2018 r. Powstała jako spółka non profit. Jest doskonałym przykładem ekonomii społecznej działającej na terenie gminy wiejskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze