Reklama

Milionowe inwestycje w PWSW

Ponad 15 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu na inwestycje i własne potrzeby.

Te pieniądze to efekt wizyty, jaką jeszcze 2 marca br. w PWSW złożył wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wówczas chwalił poziom kształcenia i dorobek PWSW w tym zakresie[paywall]. Podczas inauguracji roku akademickiego 2018 – 2019 (10 października br.) jego pełnomocnik Tomasz Legeny z Jarosławia wręczył rektorowi dr. Pawłowi Treflerowi symboliczny czek na kwotę 15 mln 393 tys. złotych (w postaci obligacji państwowych), z przeznaczeniem na potrzeby uczelni. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży lub wykupu obligacji sprawią, że przemyska szkoła wyższa będzie mogła sfinansować kilka ważnych spraw.

Modernizacja pałacu

Dojdzie przede wszystkim do modernizacji pałacu Lubomirskich, będącego jej własnością. W pałacu mieści się Instytut Sztuk Projektowych i Instytut Historii. Uczelnia przystąpiła do prac przygotowawczych i dokumentacyjnych. Wymieniona zostanie m.in. stolarka okienna i drzwiowa, instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania. Modernizację przejdzie istniejący Dom Studenta. Przede wszystkim pod kątem zapewnienia większej liczby miejsc.

Reklama

Ostatnim z celów głównych jest podjęcie starań o utworzenie nowych kierunków kształcenia: pielęgniarstwa i odnawialnych źródeł energii.

Kasa z RPO

Warto także wspomnieć, że jedyna obecnie w mieście uczelnia wyższa otrzymała wsparcie na realizację dwóch inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Pierwsza to „Wzrost efektywności i dostępności e-usług w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu”. Uczelnia zakupiła sprzęt informatyczny, niezbędne licencje programów komputerowych do dydaktyki i rekrutacji oraz licencje na system obsługi e-usług (łączny koszt: 1 mln 785 tys. 774 zł; unijne dofinansowanie: 1 mln 780 tys. 133 zł). Druga inwestycja to wyposażenie pracowni w Instytucie Nauk Technicznych oraz Instytucie Sztuk Projektowych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz rozwój kształcenia na odległość. Projekt, którego finał przewidywany jest na 31 grudnia 2019 r., obejmuje wsparcie czterech kierunków kształcenia: mechatroniki, inżynierii transportu i logistyki, projektowania graficznego oraz architektury wnętrz (łączny koszt: 4 mln 441 tys. 787 zł; unijne dofinansowanie: 3 mln 469 tys. 532 zł).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Janek - niezalogowany 2018-12-16 18:46:11

    Fikcyjna uczelnia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2018-12-16 23:02:10

    lokalna "sorbona", kuźnia kadr PiS. pani Lucy partyjna działaczka -wicewojewoda- jest absolwentką tego "WUML-u". jak tam nepotyzm i kumoterstwo, z którym Pis i pani Lucy walczyła w przeszłości?. Dziwnym trafem szanowny małżonek "przypadkowo"znalazł pracę w KRUS u partyjnej koleżanki Joli.  Gdzie ideały? gdzie walka z układem, nepotyzmem, kolesiostwem i kumoterstwem? Niestety NEOKOMUNA rządzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zp - niezalogowany 2018-12-17 10:13:57

    bracie PIER......TY IDIOTO TUTEJSZY!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama