Reklama

Miliony na wodociągi i kanalizację dal 18 gmin z naszego regionu

Po pierwszym rozdaniu w ramach „Polskiego Ładu” (ponad 20 mld zł w całym kraju; ponad 335 mln zł w czterech powiatach w naszym regionie) polski rząd przeznaczył kolejne 4 mld zł dla samorządów lokalnych. Tym razem na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Pieniądze trafiły do 1 tys. 714 gmin w całej Polsce. Wśród nich jest 18 z naszego regionu.

– Przeznaczamy kolejne cztery miliardy złotych na inwestycje kanalizacyjno-wodociągowe. Ponad tysiąc siedemset gmin otrzymało wsparcie, które oparte zostało o obiektywne kryteria. Jesteśmy pewni, że to wsparcie w ciągu dwóch, trzech lat zmieni możliwości dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieskanalizowane. A to z kolei z całą pewnością[paywall] poprawi komfort życia Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas ogłoszenia wyników kolejnego rozdania „Polskiego Ładu”.

Jak dodał, wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług gwarantujących komfort życia. Niestety, różnice między mieszkańcami wielkich miast i mniejszych gmin są nadal zauważalne.

Reklama

Samorządy lokalne otrzymały pieniądze automatycznie, bez konieczności składania wniosków. Mogą je przeznaczyć zgodnie z potrzebami i wydać w latach 2021 – 2024. Z kwoty 4 mld zł 1 mld zł został przeznaczony na projekty wspierające wodociągi i zaopatrzenie w wodę, 3 mld zł na inwestycje związane z kanalizacją.

Jak już wspomnieliśmy, wśród gmin, które otrzymały pieniądze na budowę, rozbudowę czy poprawę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej jest 18 z terenu byłego województwa przemyskiego.Sześć gmin z terenu powiatu jarosławskiego i przemyskiego, cztery z terenu powiatu lubaczowskiego i dwie z powiatu przeworskiego.

Najwięcej, bo prawie 25 mln zł, otrzymały tym razem gminy z powiatu przemyskiego. Budżet miasta i gminy Dubiecko zasiliła najwyższa kwota, wynosząca ponad 7 mln zł. Ponad 5,7 mln zł trafiło do gmin z terenu powiatu jarosławskiego, ponad 4,8 mln zł do gmin z powiatu przeworskiego, a ponad 3,1 mln zł do gmin z terenu powiatu lubaczowskiego.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama