15 marca br. ogłoszony został nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym zarządcy dróg powiatowych i gminnych mogli się ubiegać o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo w obszarze przejść dla pieszych. Na początku maja br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała nabór.
– Nabór cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły łącznie 72 wnioski – 36 złożonych przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego i tyle samo przez powiaty. Wartość kosztorysowa wszystkich zadań to kwota ponad 36 mln zł. Dofinansowanie wyniesie do 80 procent całości inwestycji. Kwota pojedynczego zadania nie będzie mogła przekroczyć 200 tysięcy złotych – powiedziała E. Leniart.
Obecnie trwa[paywall] ocena formalna i merytoryczna wniosków.
W ramach przedsięwzięcia samorządy mogą m.in. wybudować lub przebudować chodniki w tzw. obszarze oddziaływania przejścia, czyli do 100 m po jednej i po drugiej jego stronie.
Jak już wspomnieliśmy, złożone zostały 72 wnioski, w połowie przez gminy i powiaty. Te pierwsze opiewały na łączną kwotę prawie 14 mln zł, drugie na niecałe 24 mln zł. Jak poinformowała wojewoda podkarpacki, kwota, która będzie do dyspozycji podkarpackich samorządów, została podzielona po połowie – po ok. 18 mln zł dla gmin i powiatów.
Wśród gmin z naszego regionu wnioski złożyły trzy. Władze Przemyśla na modernizację lub budowę pięciu przejść dla pieszych na łączną kwotę 295 tys. zł, władze Jarosławia na cztery przejścia za 503 tys. 871 zł, zaś władze Radymna na jedno przejście za kwotę 92 tys. zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze