127 mln zł otrzymały w br. podkarpackie gminy i powiaty na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy, wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, wręczyła w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart.
Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w latach 2010 – 2017 w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wydał 12 promes – 11 dla gmin i jedną dla powiatu.
– Cieszę się, że nasz rząd nie zapomina o Podkarpaciu i lokalnych samorządach. Tu także, jeśli chodzi o usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jest wiele do zrobienia. W tym roku łączna kwota przyznanych dotacji jest rekordowa – powiedziała E. Leniart.
Spośród wspomnianych 12 promes cztery trafiły do gmin z naszego regionu. Najwięcej, bo 520 tys. zł, otrzymała gmina Cieszanów na przebudowę zniszczonej drogi gminnej Stary Lubliniec – Ułazów. 200 tys. zł otrzymała gmina Jawornik Polski na remont dwóch fragmentów dróg.
Pierwszy znajduje się na trasie Zagórze – Droga Główna – Dział, drugi w miejscowości Zagórze. 190 tys. zł wyniosła promesa dla gminy Sieniawa na przebudowę ponad 400-metrowego odcinka drogi w tym mieście. Wreszcie 140 tys. zł otrzymała gmina Przemyśl na przebudowę drogi w Ujkowicach, między fortem a kościołem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Adam Woś powinien być raz na zawsze odsunięty z polityki .
https://monitorprawa.pl/prawnik
Adam Woś powinien być raz na zawsze odsunięty z polityki .