Reklama

Miliony złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

127 mln zł otrzymały w br. podkarpackie gminy i powiaty na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy, wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, wręczyła w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w latach 2010 – 2017 w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wydał 12 promes – 11 dla gmin i jedną dla powiatu.

– Cieszę się, że nasz rząd nie zapomina o Podkarpaciu i lokalnych samorządach. Tu także, jeśli chodzi o usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jest wiele do zrobienia. W tym roku łączna kwota przyznanych dotacji jest rekordowa – powiedziała E. Leniart.

Spośród wspomnianych 12 promes cztery trafiły do gmin z naszego regionu. Najwięcej, bo 520 tys. zł, otrzymała gmina Cieszanów na przebudowę zniszczonej drogi gminnej Stary Lubliniec – Ułazów. 200 tys. zł otrzymała gmina Jawornik Polski na remont dwóch fragmentów dróg.

Pierwszy znajduje się na trasie Zagórze – Droga Główna – Dział, drugi w miejscowości Zagórze. 190 tys. zł wyniosła promesa dla gminy Sieniawa na przebudowę ponad 400-metrowego odcinka drogi w tym mieście. Wreszcie 140 tys. zł otrzymała gmina Przemyśl na przebudowę drogi w Ujkowicach, między fortem a kościołem.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    prawnik - niezalogowany 2018-09-18 11:50:34

    https://monitorprawa.pl/prawnik

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2018-09-19 10:52:59

    Adam Woś powinien być raz na zawsze odsunięty z polityki .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama