Reklama

Mimo, że poza służbą, dalej na straży prawa i przepisów

31/05/2024 07:52

Trzeba przyznać, że st. sierż. Dariusz Salwach – funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego jarosławskiej komendy może być dumny ze swojej czujności, nie tylko na służbie, ale i po niej. To właśnie wtedy jego uwagę zwrócił kierujący Fordem Transitem.

W poniedziałek, 20 maja, przed g. 20 w Boratynie, st. sierż. D. Salwach zwrócił uwagę na kierującego, który jechał całą szerokością jezdni w sposób niekontrolowany, od pobocza do pobocza, co więcej – wioząc obok siebie inną osobę. Decyzja była szybka – wyprzedzić pojazd i sprawić, by kierowca się zatrzymał. Gdy do tego doszło, policjant podszedł do kierującego i się przedstawił, a gdy wyczuł od niego alkohol, wyjął kluczyki ze stacyjki i o swoich podejrzeniach powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy. Do czasu przyjazdu patrolu, nie pozwolił mu oddalić się z miejsca.

U kierowcy, 57-letniego mieszkańca gminy Chłopice, badanie stanu trzeźwości wykazało 3,4 promile alkoholi. Na dodatek okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych ani przedniej tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

em.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama