Na zaproszenie sensei Janusza Młota z klubu „Hammer Kyokushindojo” gościł w Przemyślu mistrz Europy Grzegorz Kędzierski.
Celem wizyty było spotkanie, podzielenie się elementarną wiedzą z zakresu taktyki, techniki oraz walki z adeptami karate kyokushin, a także przygotowania do egzaminu na stopień mistrzowski. Owoce były znakomite, bo kilka osób pomyślne zaliczyło egzamin na 3 dan.
Grzegorz Kędzierski jest przemyślaninem, występującym w ub.r. w zawodach w barwach m.in. IFK „Saiha” Karate Kyokushinkai Przemyśl. Jest podopiecznym shihana Jana Waca. Mistrzem Europy w 2024 r. Tytuł wywalczył podczas II Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku, zostając przy okazji najlepszym technikiem imprezy. To sportowiec niezwykły, bo nie słyszy, a rywalizuje z pełnosprawnymi, walczy z implantem ślimakowym. W 2024 r. został sklasyfikowany na 15. miejscu najlepszych fajterów na świecie bez podziału na kategorie wagowe. W ub.r. został także mistrzem Polski oyama, czyli w pełnokontaktowym stylu walki, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem Europy Światowej Federacji Kyokushin, mistrzem Belgii Międzynarodowej Federacji Karate, zajął 3. miejsce w mistrzostwach Austrii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze