Dwójka młodych akordeonistów ze szkoły muzycznej w Przemyślu miała niedawno okazję zaistnieć w stolicy Belgii, gdzie reprezentowała Podkarpacie podczas Wieczoru Młodych Talentów w Domu Polski Wschodniej. Dla uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Michała Stochela i Bartłomieja Widełki było to nie lada wyróżnienie i honor zaprezentować się na międzynarodowej arenie.
Wieczór Młodych Talentów w Domu Polski Wschodniej w Brukseli to coroczne, świąteczne wydarzenie, promujące młodych artystów z pięciu województw wschodniej Polski. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ambasady RP w Królestwie Belgii, Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, a także władze poszczególnych regionów, w tym marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności, ubogacając atmosferę. W tym roku przemyskim akcentem wydarzenia był udział w nim Michała Stochela i Bartłomieja Widełki – uzdolnionych reprezentantów ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu. Wystąpili oni z programem przygotowanym pod kierunkiem dyrektora szkoły Dariusza Baszaka.
Głównym celem corocznego spotkania była integracja środowiska europejskiego i promocja kultury Polski wschodniej oraz podsumowanie całorocznej współpracy pięciu tworzących ją województw. Podczas Wieczoru Młodych Talentów nastąpiło też przekazanie koordynacji nad działaniami Domu Polski Wschodniej. W bieżącym roku przypadnie ona województwu lubelskiemu.
Uczestnicy wizyty mieli możliwość zwiedzenia Parlamentu Europejskiego oraz Domu Historii Europy, a także poznania Brukseli i zaplecza działalności polskich regionów na forum europejskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze