Reklama

Młodzi pamiętają... To największy sukces konkursu z okazji 40-lecia Solidarności

Z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności” Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” ogłosił konkurs plastyczny na rocznicowy plakat. Do udziału zaprosił dzieci i młodzież szkolną. Odzew był znakomity. A to znaczy, że ci – oczywiście dzięki zaangażowaniu nauczycieli – pamiętają. To największy sukces tej ciekawej inicjatywy.

Celów konkursu było kilka: upamiętnienie i zapoznanie się z historią „Solidarności”, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodego pokolenia Polaków, a także promowanie talentów plastycznych wśród młodzieży szkół podstawowych i średnich oraz placówek szkolno-wychowawczych[paywall]. Finał miał się odbyć 31 października br., ale ze względu na epidemiczne obostrzenia i powrót do zdalnego systemu nauczania termin został o miesiąc przesunięty. 18 grudnia br. w siedzibie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, w obecności szefa przemyskiego regionu Szymona Wawrzyszki i przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego (który ufundował nagrodę za 1. miejsce w kategorii klasy szkoły średniej), ogłoszone zostały wyniki.

Twardy orzech do zgryzienia

Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Do oceny otrzymało 60 prac uczniów ze szkół z: Krasiczyna, Jarosławia, Przeworska, Przemyśla i Wólki Pełkińskiej. Warto wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z: Jarosławia, Krasiczyna, Wólki Pełkińskiej oraz Przeworska, gdzie tylko z dwóch podstawówek – nr 2 i nr 3 – wpłynęło aż 18 prac wybranych spośród 300 prac wykonanych przez uczniów!

Reklama

– Konkurs obejmował wykonanie plakatu ukazującego symbolikę, postacie związane z NSZZ „Solidarność” i okoliczności jego powstania. Bardzo istotnym był fakt, że wykonanie samej pracy plastycznej poprzedzone zostało zaznajomieniem dzieci i młodzieży z wydarzeniami, które miały miejsce w naszym kraju 40 lat temu oraz wprowadzeniem historyczno-patriotycznym przez nauczycieli. Niewątpliwie owoce tego przedsięwzięcia zostały odzwierciedlone w pracach uczniów – powiedział przewodniczący Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” Sz. Wawrzyszko.

Nagrody dla laureatów konkursu, autorów prac wyróżnionych oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu ufundował Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”.

Reklama

 

Wyniki:

Szkoły podstawowe (klasy IV – VIII): 1. Filip Szczepański (kl. IV c, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu), 2. Michał Świerk (kl. VI b, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej), 3. Maksymilian Cach (kl. VI d, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu).

Szkoły średnie: 1. Sebastian Martynowski (kl. 2TC, Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu), 2. Zofia Kojder (kl. III technik logistyk, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu), 3. Seweryn Kruk (kl. TC, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu).

Reklama

***

Spośród przesłanych prac jury postanowiono wyróżnić: 16 prac uczniów z klas IV – VIII szkół podstawowych, 2 prace uczniów klas szkół średnich oraz 1 pracę ucznia z placówki szkolno-wychowawczej.


fot.Mariusz Godos
Zwycięskie plakaty w konkursie plastycznym z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stachu - niezalogowany 2020-12-25 20:24:56

    Tego młodzi nie pamiętają   https://www.youtube.com/watch?v=G7OgVpWQs5s&ab_channel=LOMBARD

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama