Reklama

Młodzież Nurtu wciąż zadziwia

Reprezentanci przemyskiego Nurtu Martyna Stachniak i Jakub Chmielowski awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowych w kategorii młodzików. To pokłosie znakomitego startu w indywidualnych mistrzostwach Podkarpacia.

Zawody te odbyły się w Błażowej. Wystartował w nich po 32 najlepsze zawodniczki i zawodnicy. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym. Młodzi pingpongiści Nurtu zdobyli trzy medale: srebrny w grze pojedynczej Martyna Stachniak oraz taki sam krążek w grze deblowej w parze ze swoją koleżanką klubową Martyną Hajduk. Brązowy medal w grze deblowej wśród młodzików zdobył Jakub Chmielowski, który był rewelacją turnieju indywidualnego i wywalczył sobie prawo startu w finale mistrzostw Polski.

Także pozostali zawodnicy Nurtu, którzy wystartowali w Błażowej zajęli wysokie miejsca. Wspomniana już M. Hajduk, która jest jeszcze żaczką, przegrała w ćwierćfinale po dramatycznym meczu ze starszą od siebie o dwa lata zawodniczką z Krosna. Olaf Krzysik, rozstawiony w turnieju z nr 15, pokonał w II rundzie turnieju indywidualnego rozstawionego z nr 2 Miłosza Misiudę (AZS Politechnika Rzeszów) 3:0, a w kolejnym spotkaniu, tym razem na szczeblu ćwierćfinałowym, przegrał po dramatycznym meczu 2: 3 z zawodnikiem z Dukli (w decydującym, piątym secie 15:17). Jakub Wiącek uplasował się na pozycji 17. – 24.

Mistrzostwa Polski odbędą się od 14 do 17 maja br. w Luboniu koło Poznania. Przypomnijmy, że wcześniej prawo startu w nich zapewniła sobie drużyna młodziczek Nurtu (Martyna Stachniak i Martyna Hajduk), zdobywając złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama