Reprezentanci przemyskiego Nurtu Martyna Stachniak i Jakub Chmielowski awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowych w kategorii młodzików. To pokłosie znakomitego startu w indywidualnych mistrzostwach Podkarpacia.
Zawody te odbyły się w Błażowej. Wystartował w nich po 32 najlepsze zawodniczki i zawodnicy. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym. Młodzi pingpongiści Nurtu zdobyli trzy medale: srebrny w grze pojedynczej Martyna Stachniak oraz taki sam krążek w grze deblowej w parze ze swoją koleżanką klubową Martyną Hajduk. Brązowy medal w grze deblowej wśród młodzików zdobył Jakub Chmielowski, który był rewelacją turnieju indywidualnego i wywalczył sobie prawo startu w finale mistrzostw Polski.
Także pozostali zawodnicy Nurtu, którzy wystartowali w Błażowej zajęli wysokie miejsca. Wspomniana już M. Hajduk, która jest jeszcze żaczką, przegrała w ćwierćfinale po dramatycznym meczu ze starszą od siebie o dwa lata zawodniczką z Krosna. Olaf Krzysik, rozstawiony w turnieju z nr 15, pokonał w II rundzie turnieju indywidualnego rozstawionego z nr 2 Miłosza Misiudę (AZS Politechnika Rzeszów) 3:0, a w kolejnym spotkaniu, tym razem na szczeblu ćwierćfinałowym, przegrał po dramatycznym meczu 2: 3 z zawodnikiem z Dukli (w decydującym, piątym secie 15:17). Jakub Wiącek uplasował się na pozycji 17. – 24.
Mistrzostwa Polski odbędą się od 14 do 17 maja br. w Luboniu koło Poznania. Przypomnijmy, że wcześniej prawo startu w nich zapewniła sobie drużyna młodziczek Nurtu (Martyna Stachniak i Martyna Hajduk), zdobywając złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze