Reklama

Moc zmagań w ZSTiO w Jarosławiu

Już po raz trzeci, w dniach 11-12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbędzie się Finał Centralny Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.

Olimpiada ma charakter naukowo-techniczny i ma zainteresować młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie rozwijające pasję i kształtujące umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, co z kolei zwiększa aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej i decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami. W tej edycji o nagrody, puchary, zaświadczenia oraz specjalne wyróżnienie, czyli Laur Banacha,  rywalizować będzie 86 uczestników wyłonionych w eliminacjach okręgowych spośród 225 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/04/2025 11:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama