Już po raz trzeci, w dniach 11-12 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbędzie się Finał Centralny Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.
Olimpiada ma charakter naukowo-techniczny i ma zainteresować młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie rozwijające pasję i kształtujące umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, co z kolei zwiększa aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej i decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami. W tej edycji o nagrody, puchary, zaświadczenia oraz specjalne wyróżnienie, czyli Laur Banacha, rywalizować będzie 86 uczestników wyłonionych w eliminacjach okręgowych spośród 225 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze