Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu wzbogacił się o nową przestrzeń, która posłuży uczniom do nauki praktycznej zawodu i rozwijania dotychczasowych umiejętności. Mowa o zmodernizowanym budynku dydaktycznym, w którym udało się pomieścić pachnące jeszcze nowością: sale warsztatowe, pracownie dla klas hotelarskich i gastronomicznych oraz siłownię.
Otwarcie obiektu miało miejsce kilkanaście dni temu i było dla szkolnej społeczności dużym wydarzeniem. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że stanie się on dla młodzieży miejscem inspiracji i rozwoju. Dzięki nowym salom warsztatowym, jak i pracowniom hotelarskiej i gastronomicznej uczniowie placówki zyskali nowoczesną i w pełni wyposażoną przestrzeń do praktycznej nauki, która pozwoli im rozwinąć skrzydła. Na siłowni zaś będą mogli dać upust swojej energii i pracować nad tężyzną fizyczną. Ważna dla szkoły inwestycja, która ma być odpowiedzią na bieżące potrzeby rynku pracy, kosztowała łącznie 2 mln 807 tys. 837,47 zł, ale znaczną część z tej kwoty stanowiło dofinansowanie z programu Polski Ład (dokładnie 2 mln 246 tys. 269,98 zł).
Na uroczystości otwarcia powiat przeworski reprezentowali: starosta Dariusz Łapa, przewodnicząca rady powiatu Katarzyna Balawender i radny powiatowy Łukasz Laska. Wśród gości nie zabrakło też posłanki Anny Schmidt, senatora Mieczysława Golby czy dyrektora przemyskiej Delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Tomasza Dziumaka. Po nowych wnętrzach oprowadziła przybyłych dyrektor ZS w Zarzeczu Beata Klisz, nie zabrakło też gospodarza gminy Zarzecze Tomasza Burego, który nie krył zadowolenia z nowej inwestycji, jaką udało się zrealizować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze