Reklama

Mój talent i noc świętojańska

W Skołoszowie odbył się konkurs „Mój Talent”. Pomysłodawcą oraz organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Koło Przyjaciół Skołoszowa”. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 3 lat do 16 lat.

Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar. Dzieci i młodzież rywalizowała w czterech kategoriach: śpiew, malarstwo, gra na instrumentach muzycznych oraz najładniejszy strój z krajów misyjnych.

Jury w składzie[paywall]: Anna Huk (radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego), Bogdan Szylar (wójt gminy Radymno), Bogusław Słabicki (wójt gminy Orły), ks. Mieczysław Federkiewicz (proboszcz parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Skołoszowie) oraz Janina Olszańska nie miało łatwego orzecha do zgryzienia. To nie znaczyło oczywiście, że nie przyznali nagród, choć – jak wszyscy obserwatorzy zgodnie stwierdzili – zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy.

W kategorii śpiew zwyciężyły – duet Elżbieta Chrzanowska i Jowita Rybicka oraz Magdalena Przytuła  (nagroda: słuchawki firmy Sony). W kategorii gra na instrumencie triumfowały Zofia Jarmuła oraz Małgorzata Szczygielska (nagroda: MP3). W kategorii malarstwo najlepsze były: Kamila Kwoka, Klaudia Maj oraz Agnieszka Soja (nagroda: plecaki i rakietki), zaś w ostatniej, czwartej kategorii, czyli najładniejszy strój z krajów misyjnych, zwyciężyli Izabela Zubrzycka oraz Dominik Wróbel (nagroda: plecaki i rakietki).

Warto dodać, że każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę pocieszenia (m.in.: książki, bajki, albumy historyczne, komplet długopisów i ołówków, akcesoria do pływania oraz słodycze). Tak cenne nagrody ufundowane zostały przez sponsorów, bez których przeprowadzenie imprezy nie byłoby możliwe.

Oto oni: wójt gminy Radymno Bogdan Szylar, wójt gminy Orły Bogdan Słabicki, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk, radny gminy Radymno Wojciech Januszko, firma „Galicja Iventend Catering” – Katarzyna Olszańska, Krzysztof i Małgorzata Biesiadeccy, Wojciech Starosolski, Bank Spółdzielczy w Radymnie, Małgorzata i Józef Lorenowiczowie oraz sponsorzy anonimowi.

Reklama

Druga część imprezy odbyła się na Kalwarii obok kościoła parafialnego w Skołoszowie. Była to noc świętojańska zorganizowana przez akcję katolicką, działającą przy skołoszowskiej parafii. Całość była na tyle znakomita, że organizatorzy już planują kolejną edycję za rok.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama