41 uczniów z trzech przemyskich gimnazjów wzięło udział w drugim egzaminie DSD I, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.
Popularna „Morawa” jest jedyną szkołą na Podkarpaciu, uprawnioną do przeprowadzenia egzaminu DSD I i DSD II (Deutsches Sprachdiplom). W tym roku już po raz drugi nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali i przeprowadzili egzamin DSD I dla trzech przemyskich gimnazjów: nr 1, 3 i 4. Odbył się 10 marca br. Karty z odpowiedziami poprawiane są w Kolonii w Niemczech, a na wyniki przyjdzie uczniom czekać do końca roku szkolnego.
Za powodzenie uczniów na egzaminie kciuki trzymali m.in. dyrektorzy placówek oświatowych i nauczyciele języka niemieckiego.


W najbliższych tygodniach uczniów wspomnianych gimnazjów czeka jeszcze egzamin ustny przeprowadzony w obecności egzaminatorów z Niemiec, z ramienia Centrali Szkolnictwa Zagranicznego.
W ten ważny dzień za gimnazjalistów trzymali kciuki: dyrektor II LO Artur Pich, dyrektorzy gimnazjów DSD: Bogusław Klisowski (nr 1), Stanisław Kołodziej (nr 3), Krystyna Pałka (Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli) oraz nauczyciele języka niemieckiego gimnazjów DSD: B. Karnas, K. Ciesielska, J. Baran, K. Zaremba-Schulz, a z ramienia II LO: A. Siuta i M. Gonet.
– Uczniowie, którzy realizowali program DSD w gimnazjum, mają możliwość kontynuowania nauki języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym w naszym liceum. Celem jest przygotowanie się do egzaminu DSD II w trzeciej klasie liceum. Osiągnięty poziom B2 lub C1 potwierdza kompetencje języka niemieckiego na całe życie, które dają dodatkowe szanse na zdobycie pracy w różnych zawodach, a przede wszystkim – wraz z maturą – uprawniają do podjęcia studiów w krajach niemieckojęzycznych – wytłumaczyły organizatorki egzaminu z II LO, nauczycielki języka niemieckiego Agnieszka Siuta i Monika Gonet.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze