Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu im. K. Morawskiego w Przemyślu w konkursie Legiony Kultury, będącemu częścią trwającej od lutego – grudnia ub. r. ogólnopolskiej kampanii kulturalnej zorganizowanej przez krakowski Teatr Groteska.
Chodzi o zakrojoną na szeroką skalę akcję pod hasłem Kontrrewolucja Kulturalna, która miała uzmysłowić społeczeństwu, że kultura nie jest zbędnym luksusem, ale wyróżnikiem, a wręcz obowiązkiem każdego człowieka cywilizowanego. Polegała ona przede wszystkim na działaniach, mających przywrócić tradycyjnej kulturze utraconą rangę. Przedsięwzięcie skierowane było m.in. do szkół, stąd udział w nim przemyskiej „Morawy”. Zespół II LO w składzie: Joanna Waltoś, Paulina Stecura, Kamila Puterla, Monika Sobol, Karolina Kłyż i Anna Siara (uczennice klasy II e), przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego dr Małgorzatę Wilgucką, zajął chlubne pierwsze miejsce w odbywającym się w ramach kampanii konkursie Legiony Kultury, zachęcającym do czynnych działań na rzecz upowszechniania tejże.W ramach konkursowych działań uczennice realizowały wiele zadań, m.in.: wywiady, eseje, reportaże, plakaty. Na uroczystej gali finałowej w Krakowie laureatki z II LO odebrały statuetkę i dyplomy z rąk byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego.
Wydarzenie uświetnili swoją obecnością ambasadorowie Kontrrewolucji Kulturalnej, m.in.: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, muzyk i kompozytor Zygmunt Konieczny, dyrektor Telewizji Polskiej oddział Kraków Leszek Dziura, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie Leszek Piskorz, założyciel i redaktor naczelny miesięcznika Kraków Jan Pieszczachowicz. Swoim występem uatrakcyjnili je także studenci wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Krakowie.
Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie www.kkrewolucja.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze