Reklama

Możesz mieć wpływ na rozwój miasta i gminy

27/01/2016 08:12

W Kańczudze trwają prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Kańczuga na lata 2016 - 2022. Mieszkańcy mają też sposobność wyartykułowania swoich uwag i opinii na temat możliwości rozwoju gminy poprzez specjalną ankietę na stronach urzędu gminy.

Jak przekonuje burmistrz miasta i gminy Kańczuga Jacek Sołek, strategia rozwoju to bardzo istotny dokument. – Planujemy, jak się rozwijać. Taki dokument jest też wymagany do wielu wniosków o przyznanie unijnego wsparcia. Właśnie[paywall]  dobiegła końca nasza strategia  rozwoju na lata 2009 – 2015, więc zabieramy się za opracowanie nowego dokumentu – wyjaśnia. Szczególną rolę mają tu do odegrania   mieszkańcy.

– Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, opinie płynące od obywateli naszej gminy. W tym celu umieściliśmy na stronach gminy ankietę, którą można wypełnić. Odpowiedzieć na szereg pytań i wyrazić swoje uwagi oraz sugestie dotyczące pomysłów odnośnie przyszłości miasta i gminy. Będę o tym mówił także przy okazji różnych zebrań iszczerze zachęcał do szerszej dyskusji  – dodaje Jacek Sołek.

Władze gminy  zapewniają, iż badanie jest poufne. Uzyskane wyniki posłużą jedynie do opracowania strategii rozwoju gminy i będą prezentowane wyłącznie w formie zbiorczej. – Szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia, że mam możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie. Specjalnie tego nie śledzę. Myślę, że wielu mieszkańców też nie ma takiej wiedzy – mówi 24-letni Miłosz Bochnak z Pantalowic. Zapewnia, że wspomnianą ankietę wypełni.
sp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2016-01-27 08:48:58

    to dopiero teraz o tym pomyslał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama