Jak poinformowała rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Oczoś-Błądzińska, można już składać oferty na realizację zadań na rzecz bezdomnych. Do wzięcia jest pół miliona złotych.
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przeznaczy w br. pół miliona złotych na pomoc bezdomnym. 24 lutego br. został ogłoszony otwarty konkurs ofert.Skierowany jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących schroniska i noclegownie oraz do innych placówek z terenu Podkarpacia, które realizują zadania w zakresie pomocy na rzecz osobom bezdomnym.
– Można się starać o dofinansowanie na działania osłonowe, profilaktyczne i aktywizujące, między innymi na prace remontowe, zakup wyposażenia, środków higienicznych i opatrunkowych, opłaty związane z bieżącą działalnością placówek, a także na aktywizację zawodową osób bezdomnych i przeciwdziałanie uzależnieniom – wyliczyła M. Oczoś-Błądzińska.
Oferty należy składać w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie (pokój 320 a) lub przesłać listem poleconym na adres: Wydział Polityki Społecznej, Podkarpacki Urząd Wojewódzki, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (liczy się data stempla pocztowego), w terminie 30 dni od daty ukazania się ogłoszenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze